Tylko dla dorosłych

• Tylko dla dorosłych

fot. Kuba Mozolewski
  • Tylko dla dorosłych

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na wspólne oglądanie wystawy. Spotkania zaczynają się w każdy czwartek o godzinie 16:00.

Po wystawie oprowadza opiekunka publiczności i przewodniczka Jolanta Woch oraz zaproszeni przez nią goście. W tym tygodniu o wystawie opowie arteterapeutka Ewa Szachowska – koordynatorka i autorka projektów edukacyjnych oraz wieloletnia współpracowniczka Fundacji Art Transfer. Prowadzi warsztaty, spotkania, wykłady i różnorodne działania edukacyjne wykorzystujące medium sztuki, dedykowane głównie dzieciom, ale także dorosłym i seniorom. Jest pasjonatką historii sztuki.

Ewa Szachowska przedstawi postać artystki i jej udział w kształtowaniu ekspozycji, opowie o różnorodności technik artystycznych stosowanych przez Miriam Cahn w kolejnych okresach twórczości, zwróci uwagę na dużą rozpiętość formatów prac, datowanie wynikające ze sposobu organizacji pracy artystycznej i sposób, w jaki za pomocą malarskiego języka Miriam Cahn komentuje problemy współczesnego świata.

Oprowadzanie ma charakter międzypokoleniowy i dyskusyjny. Każdy może swobodnie wypowiedzieć się na temat oglądanej sztuki i wzbudzanych przez nią emocji. Spotkanie na wystawie trwa około godziny, po czym chętnych zapraszamy na kawę lub herbatę i rozmowę w kameralnej atmosferze.

Nie obowiązują zapisy. Spotkania mają formę otwartą, dołączyć można w każdej chwili. Udział w cenie biletu (2-5 zł).

Tylko dla dorosłych to kontynuacja cyklu Dojrzali Wspaniali, który powstał we współpracy z Fundacją Zaczyn od wielu lat działającą na rzecz osób starszych.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

12:30 Oprowadzanie Gdy sztuki piękne nie zawsze są pięknePopołudniowe oprowadzanie po wystawie MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Piątkowy wieczór z wystawą„MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie„MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Sobota z wystawą„MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Niedzielny spacer po wystawie„MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Wtorek w Muzeum z wystawą„MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Popołudnie w Muzeumz wystawą „MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Tylko dla dorosłychWspólne oglądanie wystawy z Martą Przasnek MUZEUM nad Wisłą