Traktat o rzeczach czy o człowieku?
Oprowadzanie tematyczne

• Traktat o rzeczach czy o człowieku?
    Widok wystawy "Zofia Rydet. Zapis, 1978-1990", fot. B. Stawiarski

Zapraszamy na oprowadzanie tematyczne po wystawie Zofii Rydet.

Zofia Rydet uważała, iż istnieje mechanizm, wedle którego człowiek instynktownie gromadzi wokół siebie rzeczy, które mogą mówić o nim więcej, niż on sam o sobie. Oprowadzanie po „Zapisie 1978-1990” będzie próbą odpowiedzenia na pytanie: „co i w jaki sposób fotografowała Zofia Rydet?”. Przez pryzmat wystawy postaram się pokazać związek między metodą pracy artystki a fotografowanymi obiektami – ludźmi i ich przedmiotami. Spotkanie może być punktem wyjścia do namysłu nad rolą przedmiotu i zdjęcia w dzisiejszym świecie.

Spotkanie poprowadzi Karolina Szyma – studentka czwartego roku etnologii UW. Interesuje się współczesnymi zjawiskami kultury, muzyką i antropologią sportu.