The Future of the Past

• The Future of the Past

Projekt: noviki.net

Dietmar Eberle: The Future of the Past wykład: 6 czerwca (poniedziałek), godz. 19.00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w WarszawieSzwajcarska Fundacja dla Kultury Pro Helvetia zapraszają na kolejne pilotażowe wydarzenie 3. edycji festiwalu Warszawa w budowie. Cechą szczególną festiwalu „Warszawa w budowie” jest konfrontowanie lokalnych, warszawskich doświadczeń i wiedzy na temat rozwoju miasta z perspektywą międzynarodową. W „pilotażowych odcinkach” 3. edycji festiwalu prezentujemy wykłady wybitnych badaczy, przybliżających słabo znane w Polsce badania na temat architektury i urbanistyki.

6 czerwca, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, odbędzie się wykład Prof. Dietmara Eberle, wybitnego austriackiego architekta, autora ponad 300 budynków użyteczności publicznej i architektury mieszkaniowej, współzałożyciela Baumschaler Eberle Architects, profesora słynnej ETH w Zurichu.

Projekt: noviki.net

Prof. Dietmar Eberle (1952) jest architektem, współzałożycielem biura Baumschlager Eberle, działającedo od 1985 r. Począwszy od pierwszej siedziby w alpejskiej prowincji Voralberg w zachodniej Austrii, biuro rozwinęło się w międzynarodowa firmę, z siedzibami w Lochau i WIendiu w Austrii, St. Gallen i Zurychu w Szwajcarii, Vaduz w Liechtensteinie i w Penkinie w Chinach. Architektura Baumschlager i Eberle, początkowo głownie mieszkaniowa, zyskała międzynarodowe uznanie dzięki doskonałej analizie warunków miejsca i potrzeb użytkowników i wynikłej z nich bezkompromisowej, eleganckiej, minimalnej formie. Jak piszą sami architekci, „naczelną ideą w ich pracach jest znalezienie rozwiązań dla wymogów współczesności i przyszłości”, Opartych na abstrakcji utylitarnych potrzeb w wymiar kultury. Wśród ponad 300 realizacji biura znajdują się zespoły mieszkaniowe (m.in. w Vorarlbergu, Wiedniu), a ostatnio m.in. rozbudowa lotniska w Wiedniu, siedziba WHO w Genewie, budynki wysokie w Pekinie.

Wykład w języku angielsku.

ESK    Pro Helvetia    MSN