Teraz Poliż Band
Koncert w ramach cyklu \"Muzeum wychodzi na Plac\"

• Teraz Poliż Band

„Wychowane na ulicy, dzieciństwo spędziły w slamsach. Marzyły o karierze wiecznej jak Tina Turner i co najmniej tak szalonej jak Spice Girls. Brały narkotyki, dorabiały sprzedając zachodnie dżinsy, śniły o heteronormatywnej miłości i lesbijskim seksie”.

TERAZ POLIŻ BAND to performatywny eksperyment muzyczny realizowany przez członkinie Grupy Artystycznej TERAZ POLIŻ, w składzie  Dorota Glac (wokal, przeszkadzajki), Marta Jalowska (wokal, gitara elektryczna), Emanuela Osowska (wokal, elektronika), Marta Wesołowska (wokal, klawisze).

TERAZ POLIŻ powstało jako niezależna grupa kobiet związanych z teatrem, które od początku swojej działalności kładą nacisk na teatralną twórczość związaną z kobietami i kobiecością. Wielokrotnie powracają do tematyki wykluczenia i przemocy, regularnie angażują się w działania na rzecz dzieci i młodzieży. Produkują i prezentują spektakle teatralne, happeningi, performanse, otwarte czytania performatywne, koncerty, organizują warsztaty teatralne i dyskusje. Grupa wielokrotnie współpracowała z takimi organizacjami jak: Międzynarodowa Organizacja na Rzecz Praw Człowieka Amnesty International, Fundacja ITAKA, Centrum Praw Kobiet czy Fundacja Trans-Fuzja.