Театр трьох уяв. Слова Україні | Teatr Trzech Wyobraźni: „Słowo u kraЇni”
п’єса з української поезії | Słuchowisko poezji ukraińskiej

• Театр трьох уяв. Слова Україні | Teatr Trzech Wyobraźni: „Słowo u kraЇni”

Цього разу у формулі «відкритий мікрофон» – запрошуємо всіх і кожного поділитися улюбленою поезією та власними віршами. Живу музику забезпечить Зої Михайлова, а візуал підготує Діана Ахад.

[tekst polski poniżej]

Намагатися знайти слова, щоб виразити невимовне – звірства війни, досвід вигнання та викорінювання – здається величезним випробуванням. Чи може те, що інтимне, занурене в поезію та метафору, стати формою опору та актом розбрату? Сьогодні поезія вимагає нашої пам’яті, гніву та солідарності, бо під час війни критичний зміст і суспільне життя поезії нероздільні.

Teatr Trzech Wyobraźni: „Słowo u kraЇni”
9.04.2022 19:00
SDK „Słonecznik”, Pańska 3

Próba odnalezienia słów do ekspresji tego, co niewyrażalne – okrucieństwa wojny, doświadczenia uchodźctwa i wykorzenienia – wydaje się ogromnym wyzwaniem. Czy to, co intymne, zanurzone w poezji i metaforze, może stać się formą oporu i aktem niezgody? Dziś poezja upomina się o naszą pamięć, o gniew i solidarność, bowiem w czasach wojny treść krytyczna i życie społeczne poezji są nierozłączne.

Tym razem w formule „open mic” – zapraszamy wszystkie i wszystkich do podzielenia się ulubioną poezją oraz własnymi wierszami. Podkład muzyczny na żywo zapewni Zoi Michailova a wizualizacje przygotuje Diana Akhad.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

11:00 Warsztaty ПИСАНКИ ОПОРУ | Pysanky oporu MUZEUM na Pańskiej
12:00 Piknik ВЕЛИКОДНІЙ СНІДАНОК | Śniadanie wielkanocne MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
11:00 Warsztaty Просто уявіть собі це | Wyobraź to sobieмайстер-клас для дітей | Warsztaty dla dzieci MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
11:00 Warsztaty Спільна Кухня | Wspólna Kuchnia. Warsztaty kulinarne MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
19:00 Film «Mariupolis» w reż. Mantasa Kvedaravičiusa |Pokaz filmowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Sala na Pańskiej
Pańska 3, Warszawa
18:00 Wydarzenie Юлія Костєрєва: Open Place | Yulia Kostereva: Open Place П’ятниця пополудні | Piątek po południu MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa