Tamka – śródmiejski szlak dowiślański
WARSZAWA W BUDOWIE 14

• Zdjęcie pokazuje górne kondygnacje kamienic znajdujących się na warszawskim Powiślu. W lewym górnym rogu umieszczone jest logo festiwalu Warszawa w Budowie.

Zapraszamy na spacery z socjologiem miasta Wojciechem Tadeuszem Kacperskim w ramach 14. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE pod hasłem „Walka o ulice".

Tegoroczna Warszawa w Budowie skupia się na ulicach. Spróbujmy więc poznać jedną z najprężniej rozwijających się ulic Warszawy – ulicę Tamka. To dziś jedna z głównych tras Warszawiaków i Warszawianek nad Wisłę. Co tydzień przemierzają ją tłumy, spragnione odpoczynku nad wodą. To także jedno z głównych połączeń między Powiślem a Śródmieściem. Ulica, której zabudowa pamięta jeszcze miejscach XVII wiek. Jedna z najlepiej zachowanych ulic Warszawy, z ciągle rosnącym potencjałem. W trakcie spaceru odkryjemy jej tajemniczą przeszłość, a także zastanowimy się nad prądami, które kształtują ją współcześnie.

Wojciech Tadeusz Kacperski – socjolog miasta, historyk filozofii, miejski felietonista „Kultury Liberalnej”, pracuje w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in EnglishWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
16:00 Warsztaty Warsztaty projektowania miastaGrupa 10-12 lat MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
17:00 Film Cały ten dźwiękProjekcja filmu w kinie Syrena KINO SYRENA
Rynek Starego Miasta 42,
12:00 Warsztaty Warsztaty projektowania miastaGrupa 13-16 lat MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
14:00 Oprowadzanie ЕКСКУРСІЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮOprowadzanie w jęz. ukraińskim MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Walka o ulice"WARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
18:00 Wykład Miasto 15 minut – wykład Carlosa Moreno WARSZAWA W BUDOWIE 14 Muzeum Warszawskiej Pragi
Targowa 50/52, Warszawa