Szumin
Wycieczka do domu Zofii i Oskara Hansenów

• Szumin

fot. Jakub Certowicz

Dom Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie 26 lipca 2020 roku ponownie otworzy się dla publiczności.

Niewielki dom, znajdujący się pod opieką Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, jest przestrzennym manifestem Formy Otwartej – teorii, wokół której Hansen osnuł swoją działalność architektoniczną, artystyczną i dydaktyczną. Jego szczególną atmosferę budują ślady działalności i pasji Hansenów – umieszczone wokół domu instrumenty dydaktyczne do nauki podstaw kompozycji; stalowa struktura z biennale w Wenecji z 1977 roku, po której pnie się winorośl i drewniany gołębnik, który, jak pół żartem stwierdzała Zofia Hansen, był najdoskonalszym dziełem jej męża.

Dom Hansenów w Szuminie jest jedynym polskim budynkiem wpisanym na prestiżową listę Iconic Houses Network.

Ze względu na bezpieczeństwo odwiedzających oraz pracowniów Muzeum w sezonie 2020 w Szuminie obowiązują nowe zasady zwiedzania:

Dom jest udostępniany do zwiedzania indywidualnego lub w małych, maksymalnie 5-osobowych grupach.

• Wszystkich gości obowiązuje dojazd we własnym zakresie (sugerowany dojazd: PKP Warszawa Wileńska - Łochów, następnie przejazd rowerem).
  • Zwiedzanie domu jest odpłatne, wymaga wcześniejszego zapisania się przez formularz zamieszczony na stronie Muzeum. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Cena biletu wynosi 20 zł (bilet ulgowy: 10 zł).
  • Bilet można nabyć w kasie Muzeum nad Wisłą. O szczegółach poinformuje pracownik Muzeum w odpowiedzi na zgłoszenie.
  • Formularz zapisów jest zamieszczany na stronie internetowej Muzeum w poniedziałek o godz. 12.00 z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
  • W wypadku dojazdu własnego poprzez formularz jedna osoba może zgłosić tylko jeden środek transportu i maksymalnie pięć osób. Wymagane jest podanie pełnych danych kontaktowych (nr telefonu i adres e-mail).
  • Rezerwacja miejsca jest potwierdzana mailowo przez pracownika Muzeum.
  • Osoby z listy rezerwowej zostaną powiadomione o możliwości dołączenia do wycieczki po zwolnieniu się miejsca.
  • Zapisanie się i udział w wycieczce oznacza akceptację Regulaminu Zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Regulamin określa szczegółowe zasady rezerwacji i zakupu biletów.

Dom Hansenów będzie dostępny w następujących terminach: 26 lipca, 2, 16, 23 sierpnia 2020.

Szczegółowe informacje dotyczące zwiedzania Muzeum oraz aktualnych wytycznych sanitarnych zamieszczane są na stronie internetowej Muzeum.

2 lipca 2020 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie powołało Pełnomocniczkę ds. Bezpieczeństwa Epidemicznego, do której można kierować wszelkie uwagi czy pytania dotyczące zasad bezpiecznego zwiedzania i uczestnictwa w ofercie programowej Muzeum. Kontakt z Pełnomocniczką pod adresem: covid@artmuseum.pl.

Inne wydarzenia z tego cyklu: