Szumin
Wycieczka autokarowa do domu Zofii i Oskara Hansenów

• Szumin

fot. Jan Smaga

Sezon 2019 w Szuminie odbywa się pod hasłem skali mezo, w której Oskar i Zofia Hansenowie upatrywali szansę na nawiązywanie relacji z najbliższym otoczeniem.

Dom Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie – najpełniejsza architektoniczna realizacja idei Formy Otwartej – jest cyklicznie udostępniany do zwiedzania przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Podczas wycieczek do Szumina zbadamy, w jaki sposób architektura domu tworzyła skalę spotkania, rozmowy „przez płot” i inspirowała do zainteresowania wsią. Przyjrzymy się potencjałowi, jaki może tkwić we współdzieleniu Domu Hansenów z lokalną szumińską społecznością.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na wycieczki obowiązują zapisy. Maksymalna liczba uczestników to 19 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby poniżej 18. roku życia mogą brać udział w wyjeździe tylko pod opieką dorosłych. Wyjazd autokarem z Warszawy o godzinie 10.00, powrót około godziny 17.00.

Rezerwując miejsce poprzez formularz można zgłosić udział tylko jednej osoby. Wymagane jest podanie pełnych danych kontaktowych (nr. telefonu i adresu e-mail).

Obowiązują zapisy poprzez poniższy formularz.

Szczegóły dotyczące zapisów i wycieczki w zakładce Zasady wycieczki.

Regulamin zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie [PDF]

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

• Dom jest udostępniany do zwiedzania w małych grupach – maksymalnie 19-osobowych, przy czym ze względów konserwatorskich wewnątrz domu może przebywać jednocześnie nie więcej niż 9 osób.
  • Udział w wycieczkach i zwiedzanie domu są odpłatne, wymagają wcześniejszego zapisania się przez formularz zamieszczony na stronie Muzeum. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Odpłatność zależy od rodzaju wycieczki, wyboru środku transportu i przysługującej ulgi. Cena biletu zależy od rodzaju dojazdu; w przypadku dojazdu własnego cena biletu jest niższa aniżeli w wypadku dojazdu zapewnianego przez Muzeum.

- zwiedzanie/dojazd własny (samochód/rower) – bilet normalny: 20 zł, bilet ulgowy: 10 zł

- zwiedzanie/dojazd zapewniony przez Muzeum – bilet normalny: 50 zł, bilet ulgowy: 30 zł
  • Bilet można opłacić przelewem lub nabyć w kasie Muzeum nad Wisłą. O szczegółach poinformuje pracownik Muzeum w odpowiedzi na zgłoszenie.
  • Formularz zapisów jest zamieszczany na stronie internetowej Muzeum w poniedziałek o godz. 12.00 z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
  • W wypadku dojazdu zapewnianego przez Muzeum poprzez formularz może zapisać się tylko jedna osoba, podając pełne dane kontaktowe (nr telefonu i adres e-mail). Zapisanie kilku osób w jednym formularzu będzie skutkowało anulowaniem rezerwacji.
  • W wypadku dojazdu własnego poprzez formularz jedna osoba może zgłosić tylko jeden środek transportu i maksymalnie pięć osób. Wymagane jest podanie pełnych danych kontaktowych (nr telefonu i adres e-mail).
  • Rezerwacja miejsca jest potwierdzana mailowo przez pracownika Muzeum.
  • Osoby z listy rezerwowej zostaną powiadomione o możliwości dołączenia do wycieczki po zwolnieniu się miejsca. W 2019 roku dom będzie otwarty częściej, postaramy się spełnić Państwa oczekiwania.
  • W wypadku dojazdu zapewnianego przez Muzeum, Muzeum zapewnia dojazd z i do Warszawy, oprowadzanie przez przewodnika, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ciepłe napoje. Orientacyjny czas od wyjazdu do powrotu to siedem godzin (od godz. 10.00 do godz. 17.00).
  • W każdym sezonie odbywa się co najmniej jedna wycieczka, w trakcie której organizowane są oprowadzania w Polskim Języku Migowym i z audiodeskrypcją.
  • Zapisanie się i udział w wycieczce oznacza akceptację Regulaminu Zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Regulamin określa szczegółowe zasady rezerwacji i zakupu biletów.

Marta Maliszewska

od lutego 2015 roku pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej jako edukatorka, prowadząc zajęcia warsztatowe i oprowadzania dla dzieci i dorosłych. Koordynatorka programów “Muzeum Dostępne” i “Active Citizens”. Od września 2016 roku prowadzi projekt artystyczno-muzealny dla uczniów Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia w Warszawie. Studentka studiów drugiego stopnia Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych UW (kierunki filozofia i historii sztuki) oraz animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW. Specjalizuje się w prowadzeniu działań skierowanych dla osób z dysfunkcją wzroku, dzieci ze spektrum autyzmu, klas integracyjnych i podopiecznych ośrodków socjoterapeutycznych.

Inne wydarzenia z tego cyklu: