Szumin
Dzień otwarty w domu Zofii i Oskara Hansenów

  • Szumin

    fot. Wojtek Radwański

Sezon 2019 w Szuminie odbywa się pod hasłem skali mezo, w której Oskar i Zofia Hansenowie upatrywali szansę na nawiązywanie relacji z najbliższym otoczeniem.

Dom Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie – najpełniejsza architektoniczna realizacja idei Formy Otwartej – jest cyklicznie udostępniany do zwiedzania przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Podczas dni otwartych w Szuminie zbadamy, w jaki sposób architektura domu tworzyła skalę spotkania, rozmowy „przez płot” i inspirowała do zainteresowania wsią. Przyjrzymy się potencjałowi, jaki może tkwić we współdzieleniu Domu Hansenów z lokalną szumińską społecznością. 

Podczas dnia otwartego oprowadzania po domu będą odbywać się co dwie godziny: o 11:00, 13:00, 15:00 i 17:00. Ze względu na niewielką powierzchnię domu i ograniczenia konserwatorskie konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca poprzez formularz zamieszczony na stronie Muzeum i zakupienie biletu.

Uczestnikom dnia otwartego Muzeum nie zapewnia transportu do Szumina.

Rezerwując miejsce poprzez formularz jedna osoba może zgłosić tylko jeden środek transportu i maksymalnie pięć osób. Wymagane jest podanie pełnych danych kontaktowych (nr. telefonu i adresu e-mail).

Osoby dojeżdżające własnym samochodem po rezerwacji miejsca uzyskają informacje na temat sposobu dojazdu i dostępnych miejsc parkingowych. Prosimy o stosowanie się do wyznaczonych miejsc.

Obowiązują zapisy poprzez poniższy formularz. W polu “informacje dodatkowe” prosimy wybrać jedno z trzech oprowadzań, które ruszają o 11:00, 13:00, 15:00 i 17:00. Są to wyznaczone godziny, na które deklarują się Państwo stawić na miejscu w Szuminie. W tym samym miejscu konieczne jest również podanie liczby osób.

Szczegóły dotyczące zapisów i wycieczki w zakładce Zasady wycieczki.

Zapisanie się i udział w wycieczce oznacza akceptację Regulaminu Zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Regulamin określa szczegółowe zasady rezerwacji i zakupu biletów.

Regulamin zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie [PDF]

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

 

  • Dom jest udostępniany do zwiedzania w małych grupach – maksymalnie 19-osobowych, przy czym ze względów konserwatorskich wewnątrz domu może przebywać jednocześnie nie więcej niż 9 osób.
  • Udział w wycieczkach i zwiedzanie domu są odpłatne, wymagają wcześniejszego zapisania się przez formularz zamieszczony na stronie Muzeum. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Odpłatność zależy od rodzaju wycieczki, wyboru środku transportu i przysługującej ulgi. Cena biletu zależy od rodzaju dojazdu; w przypadku dojazdu własnego cena biletu jest niższa aniżeli w wypadku dojazdu zapewnianego przez Muzeum.

    - zwiedzanie/dojazd własny (samochód/rower) – bilet normalny: 20 zł, bilet ulgowy: 10 zł

    - zwiedzanie/dojazd zapewniony przez Muzeum – bilet normalny: 50 zł, bilet ulgowy: 30 zł
  • Bilet można opłacić przelewem lub nabyć w kasie Muzeum nad Wisłą. O szczegółach poinformuje pracownik Muzeum w odpowiedzi na zgłoszenie.
  • Formularz zapisów jest zamieszczany na stronie internetowej Muzeum w poniedziałek o godz. 12.00 z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
  • W wypadku dojazdu zapewnianego przez Muzeum poprzez formularz może zapisać się tylko jedna osoba, podając pełne dane kontaktowe (nr telefonu i adres e-mail). Zapisanie kilku osób w jednym formularzu będzie skutkowało anulowaniem rezerwacji.
  • W wypadku dojazdu własnego poprzez formularz jedna osoba może zgłosić tylko jeden środek transportu i maksymalnie pięć osób. Wymagane jest podanie pełnych danych kontaktowych (nr telefonu i adres e-mail).
  • Rezerwacja miejsca jest potwierdzana mailowo przez pracownika Muzeum.
  • Osoby z listy rezerwowej zostaną powiadomione o możliwości dołączenia do wycieczki po zwolnieniu się miejsca. W 2019 roku dom będzie otwarty częściej, postaramy się spełnić Państwa oczekiwania.
  • W wypadku dojazdu zapewnianego przez Muzeum, Muzeum zapewnia dojazd z i do Warszawy, oprowadzanie przez przewodnika, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ciepłe napoje. Orientacyjny czas od wyjazdu do powrotu to siedem godzin (od godz. 10.00 do godz. 17.00).
  • W każdym sezonie odbywa się co najmniej jedna wycieczka, w trakcie której organizowane są oprowadzania w Polskim Języku Migowym i z audiodeskrypcją.
  • Zapisanie się i udział w wycieczce oznacza akceptację Regulaminu Zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Regulamin określa szczegółowe zasady rezerwacji i zakupu biletów.

Aleksandra Górecka

edukatorka i animatorka, początkująca fotografka i rysowniczka, absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w którym oprowadza dzieci po wystawach i prowadzi dla nich twórcze warsztaty. W edukacji najważniejsza jest dla niej swoboda twórcza, otwartość i łamanie schematów. W rysunku najbardziej interesują ją motywy roślinne, w fotografii detale przyrody i szczęśliwi ludzie. Obecnie mieszka, działa i pracuje w Warszawie.

Bogna Stefańska

absolwentka historii sztuki na ASP w Warszawie i katedry Projektowania Ubioru w Krakowie. Pracuje w polu kultury, obecnie jako opiekunka widzów i wystaw w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Współdziałaczka Konsorcjum Praktyk Postartystycznych. Zainteresowana feministycznymi działaniami z pogranicza świata sztuki i aktywizmu.

Inne wydarzenia z tego cyklu: