Szukając jednookiego Jezusa

• Szukając jednookiego Jezusa

Plakat filmu "Searching for the Wrong-Eyed Jesus", reż. A. Douglas i J. White, 2003

„Szukając jednookiego Jezusa” to dokumentalna podróż przez południe Stanów Zjednoczonych, miejsce pełne tajemnic i sprzeczności. Zmagające się ze swoją przeszłością i tradycją Południe - z jednej strony religijne, a z drugiej naznaczone piętnem przemocy - jest źródłem inspiracji dla artystów.

Jeden z nich – piosenkarz country Jim White – zostaje naszym przewodnikiem, przemierzając świat kościołów, więzień, kopalń, bagien i gór. Zastanawia się nad charakterem Południa, próbuje rozgryźć jego zagadkę, ale też pochyla się nad własną twórczością. Po drodze napotyka licznych twórców, z którymi łączy go fascynacja tym dziwnym światem – grupę alternatywnego country the Handsome Family, Johnny’ego Dowda, 16 Horsepower, piosenkarza bluesowego Davida Johansena, grającego na banjo Lee Sextona oraz pisarza Harry’ego Crewsa opowiadającego przerażające historie. Film jest kolażem opowieści i zwierzeń, prawie zawsze dotyczących nagłej śmierci, grzechu i odkupienia.

Program Kinomuzeum >>

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

19:00 Film Post Tenebras Lux Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
19:00 Film All Divided Selves Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
20:00 Film Wymiana Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
19:00 Film Sekret Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
20:30 Spotkanie America Is Not Ready For This Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
19:30 Spotkanie Spotkanie z Martynką WawrzyniakPrzegląd wideoperformensów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
20:30 Film Rated R: Kino transgresji w obiektywie Richarda Kerna Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia