Sztukostwory
Spotlight Kids w Muzeum

• Sztukostwory

W niedzielę, 8 grudnia, w godzinach 12.00-18.00 zapraszamy na ostatnią w tym roku edycję projektu promującego sztukę współczesną dla dzieci - SPOTLIGHT KIDS!

Po raz kolejny spotkamy się w samym sercu miasta – Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Podczas całodniowej przygody ze sztuką współczesną poznamy bogatą historię polskiej ilustracji dzięki Agacie Endo Nowickiej, Magdalena Karpińska wraz ze Sztukostworami zgłębi tajemnice kolorów i ich symbolikę stosowaną w sztuce a Zbigniew Rogalski pomoże dzieciom stworzyć zatłoczone zimowe miasto. Dla najmłodszych miłośników sztuki i ich rodziców warsztaty poprowadzą Hanna Zwierzchowska i Karolina Żyniewicz.

SPOTLIGHT KIDS - Platforma Promocji Sztuki Współczesnej dla Dzieci - powstała ponad rok temu z inicjatywy kilku osób zaangażowanych w promocję sztuki współczesnej, a finalny kształt został jej nadany przez autorkę konceptu - Ewelinę Krysiak: „Szukałam sposobu, aby przybliżyć sztukę współczesną Dzieciom, bo właśnie Dzieci mają potencjał, który pozwala im na swobodne, spontaniczne interpretowanie, a także naturalne odnalezienia się w jej rozmaitych formach. Sztuka nas otacza, ale aby ją dostrzec i docenić jej działanie trzeba czuć się z nią swobodnie - stąd moim celem było stworzyć przestrzeń, w której Dzieci mają szansę obcowania ze sztuką w sposób bezpośredni, a jednocześnie na możliwie najwyższym poziomie. W projekt włączyło się wielu znakomitych Artystów, wyrażających się poprzez rożne media, dając tym samym możliwość doświadczania malarstwa, fotografii, instalacji, rzeźby czy video-artu. To miłe patrzeć, jak małe Sztukostwory radzą sobie w obszarach, które często onieśmielają dorosłych”.