Sztuka zadomowienia
Działania rodzinne

  • Sztuka zadomowienia

    fot. Marta Styczeń

Co to znaczy „zadomowić się”?

Kiedy możemy nazwać dane miejsce swoim domem? Jakie czynniki o tym decydują i czy zawsze kluczowe w idei domu są ściany i dach? Co robią ludzie, żeby poczuć się w jakimś miejscu dobrze? Co możemy powiedzieć o mieszkańcach domu, przyglądając się jemu samemu? Spacerując po wystawie malarstwa Ediego Hili, zwrócimy szczególną uwagę na to, jak artysta obserwuje sposoby zamieszkiwania jako podstawową aktywność człowieka. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego artysta poświęcił temu tematowi tyle uwagi. Zastanowimy się również, czy istnieją domy tymczasowe i kiedy dom przestaje nim być.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Działania rodzinne są częścią weekendowego cyklu „Po co dzieciom artyści?”, który zawsze związany jest tematycznie z aktualnymi wystawami w Muzeum.

Działania rodzinne to warsztaty dla dzieci i ich opiekunów, podczas których wspólnie spędzamy twórczo czas. Odbywają się w wybrane niedziele. Przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat. Udział opiekuna w zajęciach jest obowiązkowy.

Terminy działań rodzinnych towarzyszących wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji” w Muzeum nad Wisłą: niedziele 11.03, 25.03, 15.04.2018. Działania rozpoczynają się o godzinie 12.00.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie Muzeum na tydzień przed rozpoczęciem wydarzenia.

Cykl działań rodzinnych towarzyszących wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji”:

11 marca / Własne życie obrazów
25 marca / Operacje międzyobrazowe
15 kwietnia / Sztuka zadomowienia