Sztuka w całym spektrum
Oprowadzanie po wystawie

• Sztuka w całym spektrum

Fot. Sisi Cecylia

[Widok wystawy. Przejścia do kolejnych sal wykrojone w czerwonej kotarze. Kobieta stoi w przejściu i ogląda prace]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie po wystawie „Kto napisze historię łez. Artystki o prawach kobiet”.

Oprowadzanie poprowadzi Marta Maliszewska, która opowie o kilku wybranych przez siebie pracach. Przewodniczka zachęci do zadawania pytań i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

Tematem wystawy są prawa reprodukcyjne kobiet, w szczególności prawo kobiet do aborcji. Wystawa odnosi się do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet z jesieni 2021 roku. Muzeum zwróciło również uwagę na podobne protesty w innych krajach. Pokazuje prace z Argentyny, Hiszpanii, Irlandii, USA oraz Portugalii, gdzie długie protesty doprowadziły do zalegalizowania aborcji. Wystawa wskazuje, że ważną rolę na manifestacjach odgrywała sztuka.

Oprowadzanie odbywa się w ramach cyklu “Sztuka w całym spektrum”. Spotykamy się, żeby odkrywać ważne tematy i poznawać różne punkty widzenia. Dbamy o zapewnienie warunków komfortowych dla osób w spektrum autyzmu:

• zaczynamy od omówienia planu i czasu zwiedzania
  • spotykamy się w małej grupie do 10 osób
  • na wystawie wyłączamy głośne dźwięki i intensywne światła
  • podczas spotkania nie organizujemy innych wydarzeń dla grup

Na oprowadzanie obowiązują zapisy na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl lub pod numerem 577 006 290.

Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariuszki, która pomoże w dotarciu do Muzeum i powrocie do domu. Chęć skorzystania z asysty prosimy zgłaszać zapisując się na oprowadzanie.