SZTUKA – TOŻSAMOŚĆ – ULICA. Warszawski street art warsztaty dostosowane do potrzeb dorosłych z ASD

• SZTUKA – TOŻSAMOŚĆ – ULICA. Warszawski street art warsztaty dostosowane do potrzeb dorosłych z ASD

Babi Badalov, "Arteast artwest", 2015, kolaż. Dzięki uprzejmości Galerie Jérôme Poggi, Paryż

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Warszawy zapraszają dorosłych z ASD na warsztaty dotyczące sztuki ulicznej. Warsztaty odbywają się w ramach 10. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Punktem wyjścia warsztatów będzie mural Oksany Briuchowieckiej, na którym mieszają się barwy flag polskiej i ukraińskiej. Przyjrzymy się również innym przykładom street artu, które można zobaczyć na warszawskich ulicach. Porozmawiamy o tym, jakie grupy, wartości, tożsamości manifestują się za ich pomocą. Stworzymy też szablony z hasłami mówiącymi o tym, co dla nas ważne.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Marta Maliszewska

od lutego 2015 roku pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej jako edukatorka, prowadząc zajęcia warsztatowe i oprowadzania dla dzieci i dorosłych. Koordynatorka programów Muzeum Dostępne i Active Citizens. Od września 2016 roku prowadzi projekt artystyczno-muzealny dla uczniów Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia w Warszawie. Studentka studiów drugiego stopnia Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych UW (kierunki filozofia i historii sztuki) oraz animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW. Specjalizuje się w prowadzeniu działań skierowanych dla osób z dysfunkcją wzroku, dzieci ze spektrum autyzmu, klas integracyjnych i podopiecznych ośrodków socjoterapeutycznych.

Szymon Gotowski

edukator, trener i animator dziecięcy i młodzieżowy, na co dzień współpracujący z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Miejscem Edukacji Rodzinnej „U króla Maciusia”, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym i Fundacją Forum Dialogu. Współtwórca programów edukacyjnych, takich jak Kino Dzieci, Kino w trampkach, prowadzący warsztaty z zakresu edukacji artystycznej we współpracy m.in. z Akademią Rękodzieła Artystycznego „Rękodzielnik” w Warszawie i Fundacją Promocji Artystów Malarzy Polskich 2 Wymiary.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Sąsiedzi” Pawilon Cepelii
Marszałkowska 99/101, Warszawa
18:00 Warsztaty Przenikanie w miasto. Warsztaty choreograficzne dla młodzieży Pawilon Cepelii
Marszałkowska 99/101, Warszawa
11:00 Warsztaty Bardzo szczęśliwy blok mieszkalny. Warsztaty dostosowane do potrzeb dzieci z ASD Pawilon Cepelii
13:00 Warsztaty Podglądacze sztuki. Działania rodzinne Pawilon Cepelii
Marszałkowska 99/101, Warszawa
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Sąsiedzi” Pawilon Cepelii
Marszałkowska 99/101, Warszawa
18:00 Film KIJÓW W BUDOWIE. Pokaz filmów o ukraińskich projektach miejskich«Київ у будові». Покази українських урбаністичних проектів MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa