Sztuka jest tym, czym jest
Ilustrowany wykład o sztuce i nie-sztuce w Centrum Nauki Kopernik

  • Sztuka jest tym, czym jest
    Pierre Huyghe, "Recollection", 2011, dzięki uprzejmości Polly Braden

O tym co działo się ze sztuką przez ostatnie 100 lat i dlaczego tak trudno odróżnić ją od innych nieartystycznych obszarów ludzkiej aktywności.

O artystach, którzy przestali wytwarzać dzieła, ale nie przestali być artystami. O tym jak gdzie szukać sztuki, kiedy opuszcza ona gmachy muzeów i galerii. O sztuce, która wpływa na rzeczywistość wokół nas a jednocześnie traci cechy, która pozwala rozpoznać ją jako sztukę. O symbiotycznych oraz pasożytniczych relacjach sztuki z nauką, polityką i ekonomią. O dziełach sztuki, których nie widać, a które mimo to pomagają nam zrozumieć jak zorganizowany jest i jak działa świat.

Wykład odbędzie się w ramach Wieczoru dla dorosłych w Centrum Nauki Kopernik: http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/wieczorydladoroslych/wieczory-2017/odslona-38-eviva-larte/

Bilety do kupienia pod adresem: https://bilety.kopernik.org.pl/

Sebastian Cichocki

jest kuratorem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Jest autorem wystaw, wykładów i tekstów popularyzatorskich, m. in. książki o sztuce konceptualnej dla dzieci „S.Z.T.U.K.A” (Wydawnictwo Dwie Siostry, 2011). 

Zobacz także: