Szczepan Twardoch oprowadza po wystawie
„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”

• Szczepan Twardoch oprowadza po wystawie

Fot. Daniel Chrobak

W piątek, 8 listopada 2019 roku, o godzinie 17:00 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na gościnne eksperckie oprowadzanie po wystawie „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”.

Wystawa zorganizowana w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, składa się z trzech rozdziałów: „Guernica” i lata 30., wystawa „Arsenał” i lata 50. oraz sztuka współczesna i (post)faszyzm. Zaproszeni eksperci i ekspertki analizują tradycję sztuki antyfaszystowskiej, w odniesieniu do swoich zainteresowań i badań.

W tym tygodniu zapraszamy na spacer po wystawie ze Szczepanem Twardochem, autorem bestsellerowych powieści: „Morfina” (2012), „Drach” (2014) i „Król” (2016).

Ze względu na duże zainteresowanie oprowadzaniem prosimy o wcześniejsze (ok. 30 min. przed wydarzeniem) przybycie na oprowadzanie w celu zakupienia biletów.

Szczepan Twardoch

pisarz, publicysta, autor bestsellerowych powieści: „Morfina” (2012), „Drach” (2014) i „Król” (2016). W jego literackim dorobku znajdują się również uznawany za literackie odkrycie „Wieczny Grunwald” (2010), tom dzienników „Wieloryby i ćmy” (2015) oraz zbiór opowiadań „Ballada o pewnej panience” (2017). Uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami, między innymi Paszportem „Polityki”, Nagrodą im. Kościelskich, Brücke Berlin-Preis, Śląskim Wawrzynem Literackim, Nagrodą Kulturalną Onetu O!Lśnienie, Nagrodą Czytelników Nike i rekordową liczbą nominacji (między innymi do nagród Nike, Gdynia i Angelus). Prawa do jego powieści zostały sprzedane do kilkunastu krajów. Na rok 2020 planowana jest premiera Króla w Stanach Zjednoczonych. Na podstawie powieści powstaje serial w Canal+.