Syreny, centaury, gryfy – hybrydy w kulturze
warsztaty dostosowane do potrzeb osób dorosłych ze spektrum autyzmu w ramach Festiwalu Kultury Bez Barier

• Syreny, centaury, gryfy – hybrydy w kulturze

Zdjęcie przedstawia fragment wystawy. Na tle kolorowej tapety z napisami “AIDS” i Kaczorem Donaldem powieszone są obrazy oraz telewizor. Na telewizorze wyświetla się fragment video, pokazujący nagiego mężczyznę stojącego tyłem do kamery.

W ramach Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier 2018, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty dostosowane do potrzeb osób dorosłych ze spektrum autyzmu pod tytułem „Syreny, centaury, gryfy – hybrydy w kulturze“. Odbędą się 12 października 2018 roku w godzinach 17:00-18:30.

Podczas warsztatów przyjrzymy się hybrydom w kulturze i sztuce – syrenom, centaurom, gryfom i innym niesamowitym stworzeniom. Zastanowimy się nad tym, jakie niosą ze sobą znaczenia i dlaczego do dzisiaj fascynują – zarówno twórców, jak i odbiorców sztuki. Za punkt wyjścia posłużą nam rysunki Karola Radziszewskiego, który chętnie łączy w nich to, co pozornie sprzeczne. Następnie stworzymy własne hybrydy i zastanowimy się, czego symbolem mogłyby się stać.

Warsztaty skierowane są do osób dorosłych. Poprowadzą je Marta Maliszewska i Karol Radziszewski.

Prace Karola utrzymane są w przeładowanej, kampowej estetyce, która świadomie korzysta z kiczu. Podejmuje w nich wątki wykraczające poza główny nurt sztuki. Karol chętnie również włącza się w prowadzenie warsztatów dla dzieci i młodzieży. Marta jest edukatorką i animatorką kultury, zainteresowaną arteterapią. W Muzeum zajmuje się dostępnością.

Warsztaty są dostosowane do potrzeb osób dorosłych ze spektrum autyzmu i skonsultowane pod tym kątem z Olą Sztajerwald z Fundacji Kultury Bez Barier.

Zapisy odbywają się za pośrednictwem strony: