Sylwia Chutnik rozmawia z Karoliną Sulej
Ścinki kultury

• Sylwia Chutnik rozmawia z Karoliną Sulej

Cykl prac Pauliny Ołowskiej „Przypadkowe kolaże” to kompozycje zdjęć z magazynów poświęconych modzie i z rodzinnych albumów artystki, projektów architektonicznych oraz wykresów i tekstów.

Pozornie nie pasujące do siebie motywy i formy tworzą nowe znaczenia. Mogą być również odczytywane jako charakterystyczny język komunikacji współczesnych czasów: cięcie, odpadek, krótka forma, mieszanie tematów. Dodatkowo internet i ogrom pojedynczych obrazów czy komunikatów sprawia, że nasz świat upodabnia się powoli do
strzępków : rozmowy, rozumienia i znaczeń.

Podczas spotkania Sylwia Chutnik rozmawiać będzie z Karoliną Sulej, dziennikarką
i doktorantką kulturoznawstwa zajmującą się modą i dizajnem, zastanawiając się, co łączy teledysk Lany del Rey z surrealistycznym obrazem i pracami Ołowskiej.

Sylwia Chutnik

Pisarka i działaczka społeczna. Z wykształcenia kulturoznawczyni. Autorka powieści ("Kieszonkowy Atlas Kobiet", "Dzidzia", "Cwaniary"), opowiadań (min. zbiór "Proszę wejść") i felietonów (publikuje w Polityce, Pani i Chmierze). Laureatka Paszportu Polityki 2008 oraz Społecznego Nobla Ashoki 2010.

Karolina Sulej

Doktorantka w Zakładzie Filmu i Kultury Wizualnej Instytutu Kultury Polskiej UW, dziennikarka i stylistka, freelancerka związana z m.in Wysokimi Obcasami. Pracę magisterską pisała o funkcjach mody w warszawskim getcie - została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę o tematyce gender (2010), organizowanym przez IBL PAN. Doktorat planuje poświęcić poszukiwaniu mody w kolejnych nieoczywistych miejscach.