Środowe oprowadzanie w języku rosyjskim
Туры с экскурсоводом на русском языке

• Środowe oprowadzanie w języku rosyjskim

Wejście na wystawę "Spór o odbudowę", 7. edycja festiwalu Warszawa W Budowie, d. budynek IX LO im. Klementyny Hoffmanowej, fot. B. Stawiarski

Первый тур с экскурсоводом состоится 4 ноября в 18:00 в бывшем здании общеобразовательного лицея им. Клементины Гофман (ул. Эмилии Платер 29).

Мы предлагаем Вам посетить выставку „Спор о восстановлении”, которая является частью 7. выпуска фестиваля „Варшава в строительстве”.

Выставка рассказывает о разрушении и восстaновлении столицы Польши после Второй Мировой Войны. Восстановление целого города заново было поистине урбанистическо-архитектурным подвигом. Главным учреждением ответственным за разработку планов послевоенной Варшавы являлось „Бюро по Восстановлению Столицы”, которое действовало с 1945 по 1951 год и было непосредственно подчинено Болеславу Беруту - первому секретарю коммунистической Польши.

Среди тем рассматриваемых на выставке не только восстановление архитектуры, но также новое урбанистическое планирование и функциональное разделение города. Кураторы хотели показать, что восстaновления Варшавы, которое до сих пор вызывает острые дискуссии, с одной стороны привело к полной потере довоенного характера столицы, но с другой стороны дало возможность перестроить неудобный город в комфортную для жизни метрополию.

Организаторы выставки: Музей Современного Искусства в Варшаве и Музей Варшавы.

Посещение выставки с экскурсоводом бесплатно.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na rosyjskojęzyczne spacery z przewodnikiem po bieżących wystawach, które będą odbywać się w każdą środę.

Pierwsze oprowadzanie odbędzie się w środę, 4 listopada 2015 r. o godzinie 18:00. po wystawie „Spór o odbudowę”. Wystawa jest częścią 7. edycji festiwalu „Warszawa w budowie” i znajduje się w dawnym budynku IX LO im. K. Hoffmanowej (Ul. Emilii Plater 29).

Wystawa główna 7. edycji festiwalu Warszawa w Budowie prezentuje powojenną odbudowę jako sposób wychodzenia z kryzysu. Decyzja o odbudowie miasta nie była, jak się często dziś uważa, fanaberią komunistycznych władz czy wyłącznie wyrazem emocji, była planowaniem zakorzenionym w dyskusjach urbanistów jeszcze sprzed zniszczenia miasta w 1944 roku. Trzeba dostrzec, że choć planistom Biura Odbudowy Stolicy nie udało się uratować wszystkich budynków, a niektóre ze względów planistycznych, bądź politycznych rozbierano, to zaproponowany wtedy pomysł na miasto sprawił, że dziś spełnia ono swoje stołeczne funkcje, odzyskało mieszkańców, otrzymało nowe architektoniczne oblicze, że jest pełne zieleni.

Dodatkowe informacje o wycieczkach zorganizowanych - zapisy@artmuseum.pl

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Debata Redagowanie architekturyRozmowa Adama Mazura, Jakuba Certowicza, Tomasza Fudali o fotografii architektury Dawny budynek IX LO im. Klementyny Hoffmanowej
ul. Emilii Plater 29, Warszawa
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie Po wystawie „Radykalne nauczanie” Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
ul. Koszykowa 55, Warszawa
18:00 Warsztaty Warszawa międzypokoleniowaWarsztaty na wystawie „Spór o odbudowę" Dawny budynek IX LO im. Klementyny Hoffmanowej
ul. Koszykowa 55, Warszawa
12:00 Dla dzieci Działania otwarteWarsztaty dla dzieci na wystawie „Spór o odbudowę" Dawny budynek IX LO im. Klementyny Hoffmanowej
ul. Emilii Plater 29, Warszawa
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimPo wystawie „Spór o odbudowę" Dawny budynek IX LO im. Klementyny Hoffmanowej
ul. Emilii Plater 29, Warszawa