Spring Rites - Narodziny Nowego Muzeum | Grace Ndiritu

• Spring Rites - Narodziny Nowego Muzeum | Grace Ndiritu

Grace Ndiritu, \"Waking Art\", wideo, 2003. Dzięki uprzejmości LUX i artystki

Grace Ndiritu jest brytyjską artystką wideo i performerką, która w swoich pracach odnosi się do kwestii rasy i tożsamości oraz problemów związanych z transformacją współczesnego świata po dekolonizacji, w szczególności wpływu globalizacji i agresywnej geopolityki.

Twórczość Ndiritu dotyka tak istotnych socjopolitycznych problemów jak głód, wojny domowe, czy fetyszyzm kulturowy, pozostając jednocześnie mocno zakorzenioną w tradycji sztuki konceptualnej. Kontynuując swoje poszukiwania nad językiem performansu i poza-racjonalnymi formami ekspresji w przestrzeni instytucjonalnej, w performansie „Spring Rites - Narodziny Nowego Muzeum”, artystka odniesie się do reanimowania praktyk modernistycznych poprzez szamanizm i malarstwo gestu i akcji

Grace Ndiritu zaprasza publiczność do wzięcia udziału w specjalnych warsztatach, których celem jest odkrycie związków między (kobiecą) naturą/ciałem a (męską) sztuką/przedmiotem poprzez praktykę wędrówki szamańskiej.

Uwaga: na warsztaty obowiązują zapisy. Na adres: zapisy@artmuseum.pl należy kierować krótkie uzasadnienie chęci wzięcia udziału (udziału czynnego w ramach rytuału szamańskiego lub udziału jako widownia). Liczba miejsc ograniczona, zapisy trwają do 23 czerwca.

Inne wydarzenia z tego cyklu: