Spotkanie z Pauliną Wilk
Węzeł świata. Jak Azjaci utkali matrycę globalizacji

• Spotkanie z Pauliną Wilk

Malala Andrialavidrazana, Figura 1853. Kolonie w Afryce i na Morzu Południowym, 2016

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spotkanie z Pauliną Wilk.

W basenie Oceanu Indyjskiego i Spokojnego przed wiekami zrodził się model wielostronnej cywilizacyjnej wymiany i współpracy, w której do dziś przenikają się i wzajemnie umacniają idee oraz technologie. Odważni nawigatorzy, agenci handlowi, odkrywcy, duchowni, rzemieślnicy i artyści utworzyli zrównoważoną, wyrafinowaną sieć powiązań, która uczyniła region Azji i Pacyfiku nie tylko jednym z najbogatszych kulturowo na świecie, ale także wzorem dobrze rozumianej globalizacji: gęstych połączeń i wzajemności, które intensyfikują zrównoważony rozwój w najludniejszym i najszybciej umacniającym się gospodarczo rejonie świata.

Czy tysiącletnie tradycje morskiego handlu i kulturowego przenikania staną się wzorem nowego, XXI-wiecznego ładu globalnego?

Paulina Wilk

pisarka i publicystka, zajmuje się Azją Południo-Wschodnią, globalizacją i literaturą. Opublikowała m.in. "Lalki w ogniu. Opowieści z Indii" (2011) i "Pojutrze. O Miastach przyszłości" (2017). Jest członkiem zespołu Kwartalnika "Przekrój", publikuje także w "Polityce" i "National Geographic Traveler". Jest współtwórczynią Fundacji "Kultura nie boli" oraz Big Book Festival - międzynarodowego festiwalu czytania.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

19:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Bestia, bóg i linia” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Bestia, bóg i linia” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Warsztaty Malowane woskiemwarsztaty dla dorosłych z techniki batiku MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Bestia, bóg i linia” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Bestia, bóg i linia”Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
20:00 Film Filmy Apichatponga Weerasethakulapokaz specjalny MUZEUM nad Wisłą
19:00 Oprowadzanie Joanna Wasilewskaoprowadza po wystawie „Bestia, bóg i linia” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Warsztaty Post-turystyka, czyli świadome podróżowaniewarsztaty dla dorosłych MUZEUM nad Wisłą