Spotkanie z André Rouillé
Po końcu fotoreportażu. Co dalej?

• Spotkanie z André Rouillé

André Rouillé

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na drugie spotkanie w ramach cyklu „Po końcu fotoreportażu. Co dalej?”. Gościem spotkania będzie André Rouillé.

André Rouillé znany jest w Polsce przede wszystkim jako autor książki „Fotografia. Między dokumentem a sztuką współczesną” (2007), jednej z ważniejszych publikacji teoretycznych ostatnich lat poświęconych fotografii współczesnej. Porusza w niej zagadnienie kryzysu fotografii rozumianej jako dokument i poddaje refleksji problem fotografii jako sztuki oraz sztuki jako fotografii. Jego wykład w Warszawie, poświęcony losom fotoreportażu i francuskim debatom na ten temat, będzie kontynuacją tych rozważań.

André Rouillé jest wykładowcą na wydziale sztuki, estetyki i filozofii uniwersytetu Paryż VIII, prowadzi także stronę internetową paris-art.com poświęconą kulturze artystycznej Paryża.

Spotkanie organizowane we współpracy z Akademią Sztuki w Szczecinie i Instytutem Francuskim w Warszawie.