Spotkanie wokół książki Pawła Mościckiego „Chaplin. Przewidywanie teraźniejszości”

• Spotkanie wokół książki Pawła Mościckiego \

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spotkanie wokół książki Pawła Mościckiego „Chaplin. Przewidywanie teraźniejszości”.

Książka Pawła Mościckiego jest trudna do zaklasyfikowania. Z jednej strony jest to monografia twórczości Charlesa Chaplina omawiająca całokształt jego przedsięwzięć, włącznie z kilkoma niezrealizowanymi projektami filmowymi czy próbkami literackimi. Z drugiej strony, jest to rozprawa z antropologii obrazu podejmująca szereg wątków związanych z teorią kina, kulturą wizualną czy historią kultury. Wreszcie jest to także książka ze wszech miar filozoficzna, której naczelnym tematem jest skomplikowana sieć relacji między komedią a historią.

W dyskusji na temat książki, którą poprowadzi Katarzyna Bojarska, wezmą udział: Iwona Kurz, Adam Lipszyc, Kuba Mikurda oraz autor.