Spotkanie sieci liderów i liderek dostępności

• Spotkanie sieci liderów i liderek dostępności

fot. Marta Muszel

[duża grupa osób ustawiona na podestach wśród zieleni przy figurach liter układających się w słowo "możesz" ]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ma przyjemność gościć inicjatywę zrzeszającą i wzmacniającą osoby udostępniające kulturę.

Sieć Liderek i Liderów Dostępności to grupa zrzeszająca i wzmacniająca osoby działające na rzecz zwiększenia dostępu do kultury. Została powołana w 2019 roku przez Annę Żórawską, żeby dzielić się z kadrami kultury wieloletnim doświadczeniem Fundacji Kultury bez Barier. Jedną z uczestniczek pierwszego zjazdu Sieci oraz beneficjentką programu szkoleń i mentoringu była koordynatorka Muzeum Dostępnego.

Do naszej grupy należą osoby z całej Polski, ale wzmacniamy się pokonując dzielący nas dystans. W 2022 roku spotykamy się raz na miesiąc w hybrydowej formule: w Muzeum na Pańskiej oraz online. Dyskutujemy na aktualne tematy związane z wdrażaniem dostępności.

Spotkanie 10 marca poświęcimy aktualnej sytuacji Liderów i Liderek Dostępności. Zapraszamy do uczestnictwa stacjonarnie w Muzeum na Pańskiej lub online na ZOOM-ie: Meeting ID: 896 6287 8915

Jeśli potrzebujesz tłumaczenia na PJM lub potrzebujesz windy, żeby wjechać na piętro, prosimy daj nam znać na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl lub numer 577 006 290.

Spotkania są otwarte dla wszystkich, którzy wierzą w dostępną kulturę.