Spotkanie autorskie z Ramin Efalem
Wokół powieści graficznej „The Lantern and the Wave”

  • Spotkanie autorskie z Ramin Efalem

Księgarnia Artystyczna Bookoff ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z Ramim Efalem, izraelskim artystą i aktywistą, autorem powieści graficznej „The Lantern and the Wave”.

Spotkanie będzie okazją do rozmowy na temat kreatywności i działalności twórczej, a także wartości dialogu, przebaczenia i pojednania we współczesnym świecie.

„The Lantern and the Wave”, nominowane do prestiżowej nagrody Ignatz w 2010 r., tylko pozornie przenosi nas w odległe czasy cesarskiej Japonii. Historia dwóch zwaśnionych rodów jest bowiem pretekstem do przemyślenia dużo bliższych, współczesnych konfliktów i zbędnych aktów nienawiści. Efal, który dorastał w Izraelu w rodzinie polskich i węgierskich Żydów ocalałych z Holocaustu, zadaje nam tutaj pytanie - „komu przebaczysz, jeśli nie własnemu wrogowi?”.

Spotkanie poprowadzi Joanna Król z Muzeum Historii Żydów Polskich. Po rozmowie odbędzie się podpisywanie książek przez artystę. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Więcej o artyście na stronie ramiefal.com.

Rami Efal jest nowojorskim artystą i akywistą, który studiował na Bezalel Academy of Art and Design w Jerozolimie i School of Visual Arts w Nowym Jorku. Swoją twórczość artystyczną prezentował w licznych galeriach, a także publikacjach i produkcjach filmowych w USA i Europie. Jest członkiem zbiorowego kolektywu artystów komiksowych ACT-I-VATE, a także Fundacji Inkwell, w ramach której prowadzi zajęcia plastyczne z hospitalizowanymi dziećmi.

Przemawiał na forum ONZ poświeconym dialogowi między Żydami i Palestyńczykami; o roli pokoju opowiadał również w wywiadach dla Huffington Post i USA National Public Radio.

Zobacz także: