Спільна Кухня | Wspólna Kuchnia. Warsztaty kulinarne

• Спільна Кухня | Wspólna Kuchnia. Warsztaty kulinarne

Під час зустрічей спільної кухні в SDK „Соняшник” разом з жінками-біженками та мігрантами ми готуємо страви з усього світу.

[tekst polski niżej]
Беріть із собою друзів та знайомих з України, Білорусі, Польщі та всього світу – давайте зустрінемося за столом, щоб приготувати, поїсти, випити, познайомитися, поспілкуватися та обмінятися досвідом. Приготовані нами страви будуть доставлені в пункт прийому на вулиці Волоській.

Солідарний центр культури «Соняшник»
Солідарний центр культури «Соняшник» був створений як кризовий центр солідарності та підтримки в перші дні після вторгнення Росії в Україну. Нині він функціонує як відкритий, солідарний, багатомовний і багатокультурний громадський центр. У «Соняшнику» вивчаємо польську та українську мову. Збираємо ліки та готуємо страви. Організовуємо майстер-класи для дітей, освітні заходи, зустрічі з митцями та активістами. Ми пізнаємо українську культуру та мистецтво. Ми ділимося історіями, досвідом та навичками. Існує міжнародний аналітичний центр, який займається інформаційною війною та сучасною геополітикою з точки зору Східної Європи. Разом ми чекаємо кращих часів, підтримуємо один одного та шукаємо відповіді на питання про роль інституцій мистецтва під час війни.

Зв'яжіться з координатором «Соняшнику»: klimat@artmuseum.pl

•••

W trakcie spotkań Wspólnej Kuchni w SDK „Słonecznik” razem z uchodźczyniami i migrantkami przygotowujemy dania z różnych stron świata.

Zabierzcie ze sobą przyjaciółki i przyjaciół z Ukrainy, Białorusi, Polski i całego świata – spotkajmy się przy wspólnym stole, by razem gotować, jeść, pić, poznawać się, rozmawiać i wymieniać doświadczeniami.
Przygotowane przez nas posiłki zostaną przekazane do centrum recepcyjnego przy ulicy Wołoskiej.

SDK „Słonecznik” powstał jako kryzysowe centrum solidarności i wsparcia w pierwszych dniach po inwazji Rosji na Ukrainę. Obecnie funkcjonuje jako otwarty, solidarny, wielojęzyczny i wielokulturowy dom kultury. W „Słoneczniku” uczymy się języków polskiego i ukraińskiego. Prowadzimy zbiórkę leków i przygotowujemy posiłki. Organizujemy warsztaty dla dzieci, działania edukacyjne, spotkania z artystkami i aktywistami. Poznajemy ukraińskę kulturę i sztukę. Dzielimy się historiami, doświadczeniami i umiejętnościami. Działa tu międzynarodowy think tank zajmujący się wojną informacyjną i współczesną geopolityką, widzianą z perspektywy Europy Wschodniej. Razem czekamy na lepsze czasy, wspierając się wzajemnie i poszukując odpowiedzi na pytanie o rolę instytucji sztuki w czasie wojny.

Kontakt do koordynatora „Słonecznika”: klimat@artmuseum.pl

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

11:00 Warsztaty Просто уявіть собі це | Wyobraź to sobieмайстер-клас для дітей | Warsztaty dla dzieci MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
19:00 Film «Mariupolis» w reż. Mantasa Kvedaravičiusa |Pokaz filmowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Sala na Pańskiej
Pańska 3, Warszawa
18:00 Wydarzenie Юлія Костєрєва: Open Place | Yulia Kostereva: Open Place П’ятниця пополудні | Piątek po południu MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
11:00 Warsztaty Спільна кухня | Wspólna kuchnia Кулінарні майстерні | Warsztaty kulinarne MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
11:00 Warsztaty Яся Хоменко. Майстер-клас | Yasia Khomenko. Warsztat MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa