Спільна кухня №3 | Wspólna kuchnia #3
Кулінарні майстерні | Warsztaty kulinarne

• Спільна кухня №3 | Wspólna kuchnia #3

fot. Yulia Krivich

Під час зустрічей спільної кухні в SDK „Соняшник” разом з жінками-біженками та мігрантами ми готуємо страви з усього світу.

Беріть із собою друзів та знайомих з України, Білорусі, Польщі та всього світу – давайте зустрінемося за столом, щоб приготувати, поїсти, випити, познайомитися, поспілкуватися та обмінятися досвідом. Приготовані нами страви будуть доставлені в пункт прийому на вулиці Волоській.

Зв'яжіться з координатором «Соняшнику»: Klimat@artmuseum.pl
«Соняшник» працює з п'ятниці по неділю. Більше подій на сайті.

[wersja polska niżej]

W trakcie spotkań Wspólnej Kuchni w SDK „Słonecznik” razem z uchodźczyniami i migrantkami przygotowujemy dania różnych stron świata.

Zabierzcie ze sobą przyjaciółki i przyjaciół z Ukrainy, Białorusi, Polski i całego świata – spotkajmy się przy wspólnym stole, by razem gotować, jeść, pić, poznawać się, rozmawiać i wymieniać doświadczeniami. Przygotowane przez nas posiłki zostaną przekazane do centrum recepcyjnego przy ulicy Wołoskiej.

SDK “Słonecznik” powstał jako kryzysowe centrum solidarności i wsparcia w pierwszych dniach po inwazji Rosji na Ukrainę. Obecnie funkcjonuje jako otwarty, solidarny, wielojęzyczny i wielokulturowy dom kultury. W “Słoneczniku” uczymy się języków polskiego i ukraińskiego. Prowadzimy zbiórkę leków i przygotowujemy posiłki. Organizujemy warsztaty dla dzieci, działania edukacyjne, spotkania z artystkami i aktywistami. Poznajemy ukraińskę kulturę i sztukę. Dzielimy się historiami, doświadczeniami i umiejętnościami. Działa tu międzynarodowy think tank zajmujący się wojną informacyjną i współczesną geopolityką, widzianą z perspektywy Europy Wschodniej. Razem czekamy na lepsze czasy, wspierając się wzajemnie i poszukując odpowiedzi na pytanie o rolę instytucji sztuki w czasie wojny.

[English version below]

During the meetings of the Common Kitchen in the “Sunflower” Community Center together with migrants and refugees we cook dishes from all around the world. Bring your friends from Ukraine, Belarus, Poland and the whole planet – let’s meet together at the table to cook, eat, drink, get to know each other, discuss and exchange experiences. The meals we will prepare will be delivered to the refugee center at Wołoska street.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

19:00 Słuchowisko Театр трьох уяв. Слова Україні | Teatr Trzech Wyobraźni: „Słowo u kraЇni” п’єса з української поезії | Słuchowisko poezji ukraińskiej MUZEUM na Pańskiej
11:00 Warsztaty ПИСАНКИ ОПОРУ | Pysanky oporu MUZEUM na Pańskiej
12:00 Piknik ВЕЛИКОДНІЙ СНІДАНОК | Śniadanie wielkanocne MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
11:00 Warsztaty Просто уявіть собі це | Wyobraź to sobieмайстер-клас для дітей | Warsztaty dla dzieci MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
11:00 Warsztaty Спільна Кухня | Wspólna Kuchnia. Warsztaty kulinarne MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
19:00 Film «Mariupolis» w reż. Mantasa Kvedaravičiusa |Pokaz filmowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Sala na Pańskiej
Pańska 3, Warszawa
18:00 Wydarzenie Юлія Костєрєва: Open Place | Yulia Kostereva: Open Place П’ятниця пополудні | Piątek po południu MUZEUM na Pańskiej