Spacer: Centrum Lokalne
prowadzenie: Jan Mencwel

• Spacer: Centrum Lokalne

fot. Wojtek Radwański

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spacer z Janem Mencwelem wokół pawilonów handlowych przy ul. Kondratowicza.

Jan Mencwel jest animatorem kultury, publicystą, komentatorem, działaczem społecznym i aktywistą miejskim, współzałożycielem stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Postuluje, aby pawilony przy Kondratowicza stały się jednym z warszawskich Centrów Lokalnych. Olga Byrska pisała o tym wyjątkowym miejscu: „bramy są zajęte przez czerwiec i lipiec: z otwartych bagażników samochodów wysypują się truskawki, czereśnie i porzeczki, które stanowią przeciwwagę dla ciągu barów mlecznych, w którym królują Kefirek i Stokrotka, integrując lokalną społeczność. W sierpniu dzieci znowu ciągną rodziców za ręce – tym razem do sklepu papierniczego i obuwniczego, a wieczory snułyby się bardziej leniwie, gdyby nie Amrit otwarty do późna: lokalny dom kultury, zajęcia praktyczne z życia i rozwiązywania problemów przez przegadywanie przy piwie. Jesienią – obstawianie Bundesligi i przyglądanie się bibelotom, omijanie deszczu pod solidnym, choć mało twarzowym betonem; zimą – nerwowe przechodzenie od jednego krańca pawilonu do drugiego, bo przecieżn zakupy, bo przecież święta. Pawilony – to jest świat”.

Start: ul. Kondratowicza 27 (Deptak Rohatyńska)

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Spacer Spacer: Długa prosta prowadzenie: Olga Byrska Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
15:00 Koncert Szaman polskiobrona dyplomu Mateusza Kowalczyka i koncert eksperymentalny Park Rzeźby na Bródnie
17:00 Spacer Spacer psychogeograficzny Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:00 Spacer Spacer: Osiedle Toruńska i okoliceprowadzenie: Jolanta Zientek-Varga Park Rzeźby na Bródnie
17:00 Spacer Spacer psychogeograficzny Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:00 Spacer Spacer: Bródno Kolejarskieprowadzenie: Bartosz Wieczorek Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa