Spacer po Parku Rzeźby na Bródnie z audiodeskrypcją
Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier

• Spacer po Parku Rzeźby na Bródnie z audiodeskrypcją

Zdjęcie; Youssouf Dara i Paweł Althamer, "Toguna", 2011, fot. Bartosz Stawiarski (punkt startowy spaceru)

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na spacer z audiodeskrypcją po Parku Rzeźby na Bródnie.

Park Rzeźby pełni funkcję ewoluującej wystawy sztuki współczesnej, prezentowanej pod gołym niebem i dostępnej dla widzów przez 24 godziny na dobę. Swoje prace wystawiają tu artyści z całego świata, a ogromny wpływ na aranżowanie przestrzeni ma Paweł Althamer. O niezwykłości Parku świadczy m.in. to, że niemal wszystkich znajdujących się w nim obiektów można dotknąć. Wrażenia dotykowe uzupełnione audiodeskrypcją na żywo zapewnią odwiedzającym wyjątkowe doświadczenie pełnego kontaktu ze sztuką współczesną.

Autorką audiodeskrypcji Parku Rzeźby na Bródnie jest Bogna Olszewska. Czyta Sebastian Cichocki.

Wydarzenie towarzyszy tegorocznej edycji Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej – Park Rzeźby na Bródnie (Kondratowicza/Chodecka)

Najbliższe przystanki: CHODECKA (około 200 metrów), SZPITAL BRÓDNOWSKI (około 500 metrów.

Dojazd do przystanku CHODECKA liniami: 114, 126, 414. Linia 414 kursuje wyłącznie w dni powszednie w godzinach szczytu. Uwaga: dostęp do przystanków CHODECKA przy pomocy przejść dla pieszych w poziomie.

Dojazd do przystanku SZPITAL BRÓDNOWSKI liniami: 112, 114, 126, 145, 156, 169, 227, 345, 414, 500, 732. Linie 345 oraz 414 kursują wyłącznie w dni powszednie w godzinach szczytu.

Uwaga: dostęp do przystanków tramwajowych przy pomocy schodów i przejść podziemnych. Dostęp do przystanków linii kończących trasy przy Dworcu Centralnym przy pomocy przejść dla pieszych w poziomie. Dostęp do przystanków linii przejeżdżających przez Dworzec Centralny przy pomocy schodów i przejść podziemnych.

Dojazd do stacji kolejowej PKP WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE pociągami Kolei Mazowieckich oraz Szybkiej Kolei Miejskiej (linie S1 i S2).

Uwaga: dostęp na peron 2 stacji PKP WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE przez windy i schody w budynku dworca.

Dostępność

Miejscami może być konieczne poruszanie się po trawie. W niektórych miejscach osoby poruszające się na wózkach będą musiały wybrać okrężną drogę lub skorzystać ze stromej pochylni przy pomocy asystenta.