Social foto / social video
Kultura młodych ludzi od Instagrama do Snapchata

  • Social foto / social video
    Audytorium Muzeum Sztuki Nowoczesnej, fot. B. Stawiarski

DDB Warszawa inauguje DDB Digital Academy – platformę wymiany wiedzy i technologii w komunikacji.

4 grudnia spotkanie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej rozpoczyna cykl DDB Digital Academy – serię spotkań organizowanych przez agencję DDB Warszawa, poświęconych najnowszym technologiom i rozwiązaniom digitalowym w komunikacji. Raz w miesiącu będą się odbywać wykłady o kulturze obrazu, portretach socjologicznych dzisiejszych odbiorców mediów, o najnowszych aplikacjach, portalach, digital billboardach, nietypowych działaniach na portalach społecznościowych, interakcjach na styku światów online i offline. Każde spotkanie będzie poświęcone konkretnej branży lub konkretnemu zagadnieniu.

Dlaczego duża komercyjna agencja organizuje otwarte spotkania, zdobywa partnerów i chce bezpłatnie dzielić się tajemnicami swojego biznesu?

- Na co dzień sięgamy po innowacyjne rozwiązania z zakresu technologii i mediów. Może dlatego, że pracujemy dla wielu spośród największych i najaktywniejszych klientów na rynku, mamy częściej taką okazję. Cieszymy się, że jest to doceniane, np. na EFFIE od trzech lat jesteśmy agencją roku. To dobry moment, żeby zainicjować platformę dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Chcemy się wymienić tym, co wiemy. Z wiedzą jest tak, że 2 + 2 może dać sumę większą niż 4, mówię to jako matematyk z wykształcenia – Szymon Gutkowski, managing director DDB Warszawa i członek zespołu DDB Digital Academy. 

- Dzielenie się wiedzą o nowych technologiach i komunikacji to dla nas oczywista droga rozwoju. Agencja jest tak mądra, jak jej najmniej zorientowany pracownik – dlatego od ponad roku organizujemy Internetowe Piątki, podczas których zaznajamiamy naszych pracowników z najnowszymi rozwiązaniami digitalowymi w marketingu. Działania digitalowe są ważnym elementem współczesnej kultury wizualnej i potrafią być bardzo angażujące – dodaje Piotr Bombol, jeden z prelegentów DDB Digital Academy, zajmujący się na co dzień pracą strategiczną w digitalu.

Pierwsze spotkanie nosi tytuł „Social foto/social video. Kultura młodych ludzi od Instagrama do Snapchata”. Jak zmienia się kanon fotografii: od aparatu fotograficznego po smartfona? Jak powstają i rozprzestrzeniają się memy, które są najpopularniejsze? Jak wygląda fotografia generacji narcyzów? Skąd wziął się Snapchat i Instagram? Jak używać hasztagów? Dlaczego mniej znaczy więcej i dlaczego krócej jest lepiej niż dłużej? Na te wszystkie pytania odpowiemy podczas godzinnego wykładu prezentującego najciekawsze sposoby użycia tych kanałów.

Digital Academy mówi o wszystkim, co aktualne i ważne, w komunikacji digitalowej – jej program na bieżąco jest dostosowywany do pojawiających się na rynku nowych trendów.

Piotr Bombol – Digital Planner DDB Warszawa, prelegent DDB DA.
Z wykształcenia ekonomista. Specjalizuje się w nowych mediach i technologiach. W dziale DDB Socials zajmuje się consultingiem z zakresu social & digital. Co tydzień prowadzi inspiracyjno-edukacyjne spotkania – Internetowe Piątki dla pracowników i klientów agencji. Klienci: T-Mobile, PLL LOT, XL Energy Drink, Allegro, Johnson & Johnson, PKO BP, McDonald’s, Getin Bank.

Karol Kowalski – Digital Planner DDB Warszawa, prelegent DDB DA.
Z wykształcenia producent filmowy, z zawodu konsultant digitalowy. Laureat Grasz o Staż w 2012, od 2013 w dziale Strategii DDB. Zajmuje się obsługą marki Tchibo, new businessem i nowinkami technologicznymi. W DDB Socials przygotowuje kompleksowe rozwiązania strategiczno-kreatywne w social media. Klienci: Allegro, Phillips, Johnson & Johnson, PLL LOT, Tchibo, XL Energy Drink, Allegro.

Urszula Lisiecka – People & PR Director Grupy DDB Warszawa.
Z wykształcenia ekonomistka (UW) i coach (SWPS we współpracy z Laboratorium Psychoedukacji). Z DDB Warszawa związana od 1997, doświadczenie w reklamie przez ponad 11 lat zdobywała w dziale Client Service. W Grupie DDB Warszawa od 6 lat jest szefem działu HR, a od 2 lat odpowiada również za PR agencji. W zakresie jej obowiązków znajduje się m.in. strategia PR i HR we współpracy z zarządem i siecią DDB, kontakty z prasą, WWW oraz social media DDB, komunikacja wewnętrzna, rekrutacja, systemy ewaluacyjne i programy rozwojowe, coaching, mentoring, systemy motywacyjne i integracja pracowników.

Bartosz Sułkowski – User Experience Architect DDB Warszawa.
Ma 6 lat doświadczenia w zakresie UX. User Experience/User Interface Designer w Tribal DDB z mocnym zapleczem technologicznym, pracował z dużymi korporacjami, małymi start-upami, agencjami i klientami. Interesuje się designem i UX. Odpowiada za projektowanie interfejsów przy użyciu Axure i Photoshopa, analitykę, testy A/B i z użytkownikami. Buduje doskonałe UI skoncentrowane na użytkownikach (UCD).

Szymon Gutkowski – Managing Director DDB Warszawa.
Strateg, jeden z założycieli i współwłaścicieli (obok Pawła Kastory i Marcina Mroszczaka) Grupy DDB Warszawa, dyrektor generalny agencji reklamowej DDB Warszawa, która pod jego kierunkiem została agencją dekady i agencją 15-lecia Effie Awards – konkursu efektywności marketingu. Jest jednym z pierwszych strategów marketingowych w Polsce. Pracował jako doradca dla kilkudziesięciu firm polskich i międzynarodowych. Jest współtwórcą koncepcji Lukas Banku i eurobanku. Członek zarządu Fundacji Batorego. Przewodniczący Rady Strategicznej Stowarzyszenia Projekt: Polska i współtwórca Centrum Cyfrowego Projekt: Polska. Od czerwca 2011 doradca społeczny Prezydenta RP, a od 30 września 2014 prezes zarządu Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR.

Martyna Sztaba – DDB Warszawa.
Absolwentka historii sztuki na UJ. Studiowała też organizację produkcji filmowej i telewizyjnej w PWSFiTviT w Łodzi oraz PR i komunikowanie strategiczne na SGH. Menedżerka, była rzeczniczka prasowa Muzeum Sztuki w Łodzi, prowadziła galerię i wydawnictwo Delikatesy, była szefową Korporacji Ha!art i prezeską Fundacji Krakowska Alternatywa. Kuratorka, redaktorka i wydawczyni, m.in. Marty Dzido, Sylwii Chutnik, Bożeny Umińskiej-Keff. W „Gazecie Wyborczej” pisze o technologii w biznesie, a na co dzień kocha reklamę.
 

Zobacz także: