Neonami po oczach
Wakacyjne warsztaty o sztuce publicznej dla młodzieży w wieku 13-16 lat

• Neonami po oczach

„Sztuka w Centrum” to kolejna propozycja letnich warsztatów dla młodzieży w wieku 13-16 lat.

Podczas ostatniego spotkania z cyklu „Sztuka w Centrum” uczestnicy wybiorą się na drugą stronę Wisły, do wyjątkowego miejsca znajdujące się na Pradze, na terenie Soho Factory, gdzie można podziwiać święcące blaskiem litery. Chodzi oczywiście o Muzeum Neonów, którego zbiory obejmują ponad 50 reklam świetlnych.

Kiedyś neony były bardzo istotnym elementem przestrzeni publicznej. Projektowane przez wybitnych plastyków, grafików i architektów stanowiły stały element krajobrazu miejskiego. Obecnie jest ich coraz mniej, są demontowane, niszczone i zagrożone. Muzeum Neonów to miejsce, w którym te barwne symbole przeszłości ożywają na nowo. Uczestnocy zajęć będą mieli możliwość podziwiać zobaczyć ich blask i posłuchać interesujących historii.

Do udziału są zaproszeni wszyscy chętni, niezależnie od miejsca zamieszkania. W przypadku wizyt w innych instytucjach czy galeriach uczestnicy będą mieć zapewnione bilety komunikacji miejskiej.

Można zapisywać się na zajęcia przez poniższy formularz.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy, udział jest bezpłatny.
Projekt realizowany w ramach programu Fundacji Orange.