Sito w V9
Wakacyjne warsztaty o sztuce publicznej dla młodzieży w wieku 13-16 lat

• Sito w V9

„Sztuka w Centrum” to kolejna propozycja letnich warsztatów dla młodzieży w wieku 13-16 lat.

Uczestnicy kolejnego spotkania wybierą się z wizytą do Domu Kultury v9 – bardzo ważnego miejsca na mapie sztuki ulicy, będącego galerią, pracownią, sklepem i czytelnią w jednym. Tworzy je fundacja Vlep[v]net, która w swych działaniach koncentruje się na przestrzeni publicznej. Prezentują wystawy, robią pokazy filmowe, prowadzą warsztaty i dyskusje, udostępniają artystom miejsce i narzędzia do twórczej działalności. Gwoździem programu będą warsztaty sitodruku, techniki która wywodzi się z szablonu, związanego bardzo mocno ze sztuką ulicy.

WAŻNE: Uczestnicy zajęć będą ozdabiać tkaniny wyjątkowymi wzorami, dlatego każdy z nichjh musi zabrać ze sobą gładką bawełnianą koszulkę, bez żadnego nadruku, najlepiej w kolorze białym (ewentualnie jasną ekologiczną torbę). Ruszamy z Muzeum o 16, prosimy o punktualne przybycie!

Do udziału są zaproszeni wszyscy chętni, niezależnie od miejsca zamieszkania. W przypadku wizyt w innych instytucjach czy galeriach uczestnicy będą mieć zapewnione bilety komunikacji miejskiej.

Można zapisywać się na zajęcia przez poniższy formularz.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy, udział jest bezpłatny.
Projekt realizowany w ramach programu Fundacji Orange.