Performans Mikołaja Sobczaka w przestrzeni wystawy „Czym jest Oświecenie?”
Seksualność Oświecenia

• Performans Mikołaja Sobczaka w przestrzeni wystawy \

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na performans Mikołaja Sobczaka zatytułowany „Seksualność Oświecenia”.

Artysta Mikołaj Sobczak wspólnie z Drag Queen Uelem, odwołując się do prac prezentowanych na wystawie „Czym jest Oświecenie?”, poprowadzą narrację na temat zmian w percepcji seksualności od XVIII wieku do współczesności.

Mikołaj Sobczak

(urodzony w 1989 roku) ukończył ASP w Warszawie w Pracowni Działań Przestrzennych. Był stypendystą Universität der Künste w Berlinie. Od 2015 roku studiuje w Kunstakademie w Münster. Zajmuje się sztuką wideo i malarstwem. Duża część jego praktyki artystycznej to również działania performatywne. Często tworzy i występuje z niemieckim artystą Nicholasem Grafią. Jest też współzałożycielem duetu Polen Performance (wspólnie z Justiną Los).

Artystę interesuje polityka, polityka historyczna i losy marginalizowanych grup społecznych. Punktem wyjścia dla jego twórczości jest zawsze analiza wydarzeń politycznych i budowanie narracji wokół przyczyn, które je sprowokowały.

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: