Sekret

• Sekret

kadr z filmu “Sekret”. reż. Przemysław Wojcieszek, Polska, 2012. Dzięki uprzejmości dystrybutora

„Sekret” to z pozoru film o sprawcach i ofiarach, lecz w rzeczywistości – o nierozerwalnych więzach łączących pokolenia na dobre i na złe. Jak zwykle niepokorny i poszukujący Przemysław Wojcieszek odrzuca narracyjne schematy tradycyjnego kina i opowiada o białych plamach w polskiej historii. Mierzy się z coraz częściej wychodzącymi dziś z ukrycia polskimi winami wobec Żydów.

Ksawery, tancerz występujący na scenie jako drag queen, odwiedza mieszkającego na wsi dziadka. Staruszek ukrywa mroczny sekret, ciążący nad nim od wielu lat. Ksawery wraz z towarzyszącą mu żydowską przyjaciółką planuje bolesną konfrontację z dziadkiem na temat jego przeszłości.

Program Kinomuzeum >>

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

20:30 Spotkanie America Is Not Ready For This Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
19:30 Spotkanie Spotkanie z Martynką WawrzyniakPrzegląd wideoperformensów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
20:30 Film Rated R: Kino transgresji w obiektywie Richarda Kerna Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
20:30 Film Wieczór z Zygmuntem Freudem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
20:30 Film Park karny Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
19:00 Film Na zewnątrz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
19:00 Film Alphaville Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia