Ruszamy na Bródno!
Wolontariusze Muzeum zapraszają do Parku Rzeźby na Bródnie

• Ruszamy na Bródno!

Olafur Eliasson, „Negative Glacier Kaleidoscope”, 2007, fot. Bartosz Stawiarski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na inaugurację letnich działań artystycznych i edukacyjnych w Parku Rzeźby na Bródnie. Będą spotkania i rozmowy przy rzeźbach, warsztaty dla dzieci, kontemplacje sztuki i pejzażu oraz plenerowa integracja na trawie.

Na spotkania i dyskusje w Parku zapraszają wolontariusze Muzeum. Będzie można posłuchać opowieści o rzeźbach, anegdot związanych z ich powstaniem oraz funkcjonowaniem w społecznej i geograficznej przestrzeni parku. Będzie czas na dyskusje, spokojne poznawanie sztuki, spróbujemy także wytropić ślady projektów na co dzień niewidocznych.

Zapraszamy też do wspólnej kontemplacji rzeźb: jako skupieni obserwatorzy staniemy się na chwilę współtwórcami parkowych dzieł sztuki i zrealizujemy działanie polegające na pogłębionej kontemplacji według PROTOKOŁU SEGMENTOWEJ UWAGI (inspirowanego działalnością Zakonu Trzeciego Ptaka i Stowarzyszenia Estar/Ser). Dla dzieci i i rodzin nasi wolontariusze przygotowali warsztaty, podczas których będzie można bliżej poznać parkowe działa sztuki.

Będziemy serwować kawę, herbatę, zimne napoje i ciasto. Zapraszamy do rozmowy na trawie pod jabłonią.

UWAGA! Walutą, za którą będzie można otrzymać napitki i prowiant w domku herbacianym będą własnoręcznie wykonane rysunki!

Zaczynamy w Parku Rzeźby na Bródnie o godzinie 13:00.

13.00-17.00 spotkania i dyskusje przy rzeźbach, piknik pod domkiem herbacianym
14.00-16.00 warsztaty rodzinne
17.00 wspólna kontemplacja rzeźb

Wszystkie wydarzenia rozpoczynają się pod domkiem herbacianym w parku. Do wydarzeń można dołączać w trakcie ich trwania.