Ruchy Ziemi, czyli dlaczego pękają chodniki na Bródnie?
Dryf geologiczny z Katarzyną Przezwańską

• Ruchy Ziemi, czyli dlaczego pękają chodniki na Bródnie?

Katarzyna Przezwańska, interwencja malarska, 2010, fot. Bartosz Stawiarski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spotkanie z Katarzyną Przezwańską oraz dr Aliną Bobrowską (Wydział Geologii UW).

Artystka latem 2010 roku wykonała kilkanaście interwencji malarskich w Parku Bródnowskim, korzystając z zastanej infrastruktury parku: pęknięć w chodnikach, ścieżek z betonowych płyt, ubytków w asfalcie oraz donic, zbiorników wodnych i ławek.

Spacer z artystką będzie okazją do zapoznania się z wynikami najnowszej kwerendy przeprowadzonej przez Przezwańską w warszawskich instytucjach: Muzeum Ziemi, Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego oraz Muzeum Geologicznym im. Stanisława J. Thugutta. Podczas spotkania artystka zaproponuje spojrzenie na Park Bródnowski z perspektywy geologicznej, uwzględniając historię miejsca oraz żyjących w nim zwierząt i roślin liczoną w milionach lat.

Spacer rozpocznie się od spotkania w domku herbacianym.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Wykład Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Bródno Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:00 Wykład Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Prace ziemneWykład i rekonstrukcje Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
11:00 Warsztaty Piknik na BródnieSpacer z przewodnikiem i warsztaty dla dzieci Park Bródnowski
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
Spacer Cmentarz żydowski na BródnieSpacer i wykład. Obowiązują zapisy Cmentarz Żydowski na Bródnie
św. Wincentego 15, Warszawa
Wykład Awangarda w Areszcie Śledczym Areszt Śledczy Warszawa-Grochów
Chłopickiego 71a, Warszawa
18:00 Wykład Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Nie jesteś sam (czy ziemia istniałaby bez słońca?) Park Rzeźby na Bródnie