RSS B0YS | Wilhelm Bras
Koncert w ramach cyklu \"Co słychać\" | Finisaż wystawy \"Co widać\"

  • RSS B0YS | Wilhelm Bras

    RSS Boys (Mik.Musik.!.)

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na wieczór z eksperymentalną muzyką taneczną.

W muzealnym audytorium wystąpi koncertujący w egzotycznych kostiumach anonimowy duet RSS B0YS, reprezentujący świeże podejście do muzyki techno mocno zainspirowanej etnicznymi, afrykańskimi brzmieniami oraz Wilhelm Bras, śląski eksperymentator znany z ekstremalnych brzmień generowanych na budowanych przez siebie instrumentach analogowych i koncertów odbywających się w ciemności rozświetlonej jedynie małą latarką-czołową.
 

RSS BOYS to duet o nieujawnionej tożsamości. RSS B0Y 1 i RSS B0Y 2 ponoć poznali się w trakcie podróży po Afryce. Mają na koncie dwa albumy wydane w Mik.Musik.!.: W D0nt Blv N Hyp i Th T00th 0f Th Ftr, kasetę N00W, która ukazała się nakładem Sangoplasmo Records, a także wiele remiksów.

Wilhelm Bras to jedno z wcieleń Pawła Kulczyńskiego, śląskiego artysty dźwiękowego i muzyka znanego również jako Tropajn i Lautbild. Pod pseudonimem Wilhelm Bras wydał w 2013 roku album Wordless Songs By The Electric Fire wplatając w szorstką, awangardową tkankę zrytmizowane wątki taneczne przy użyciu syntezatora analogowego własnej roboty. Na wydanym w tym samym roku pod własnym nazwiskiem albumie When Attitudes Become Form #1, eksplorował pogłos olbrzymiego, postindustrialnego silosa dawnej cementowni. Jako Tropajn koncertuje w przestrzeni publicznej, na nieużytkach, terenach poprzemysłowych i wiejskich poruszając się w obszarach improwizowanej elektroniki, elektroakustyki, ambientu i noise'u. Jako Wilhelm Bras wystąpił niedawno na nowojorskiej odsłonie festiwalu Unsound i szykuje obecnie nowy album, który ma ukazać się w tym roku w Dunno Recordings.