Równe Muzeum
Warsztaty interwencji krytycznej

• Równe Muzeum

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na pierwsze warsztaty interwencji krytycznej z dr Ewą Majewską.

Czy nic się nie da zrobić z obelgami, napastowaniem, obraźliwymi wpisami w sieci? Co robić z sytuacjami, które sprawiają, że czujemy się źle? Krytyka to narzędzie, które pozwala złapać oddech i daje poczucie bezpieczeństwa. Krytyka to nie szukanie, lecz rozwiązywanie problemów. To wspólny mianownik rozmowy o przyszłości. Mamy szeroki asortyment środków interwencyjnych. Wiele z nich daje nam sztuka. Dołącz, poznaj je i używaj na warsztatach interwencji krytycznej z dr Ewą Majewską.

Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy. Zapisane osoby otrzymają link do kolejnych spotkań w aplikacji ZOOM.

Zagadnienia: definicje krytyki, krytyki instytucjonalnej, debaty publicznej. Czym jest interwencja?

Przykładowe interwencje z pola sztuki i nie tylko: The Yes Men, Femen, Liberate Tate, protesty wokół spektaklu Klątwa w Teatrze Powszechnym.

Lektury: F. Malzacher (red), Prawda jest konkretna, Fundacja bęc Zmiana, Warszawa, 2018 (Teksty: A. Fraser, U. Aloni, The Yes Men, I. Schevchenko, Liberate Tate, J. Jordan)