Rośliny w centrum miasta
Warsztaty rodzinne

• Rośliny w centrum miasta

Zastanówmy się, jakie znaczenie mają rośliny w miejskiej betonowej dżungli? Czy wiecie jak wyglądają Makleja sercowata lub Tarczownica tarczowata?

Patrząc na ogród bylinowy przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej na ul. Pańskiej pochylimy się nad przyrodą w mieście - czy niewielkie zielone trawniki są pożyteczne, czy na chwasty i chaszcze można spojrzeć jak na rezerwat przyrody? czy klomby służą tylko ludziom i miejskiej estetyce czy też inni mieszkańcy miasta korzystają z nich na swoje sposoby?

Będziemy rozmawiać o tym, co zieleń nam daje, ale i czego potrzebuje. Czy my możemy zazielenić nasze okolice? Zajmiemy się dbaniem o zieleń od nasion, przez podlewanie oraz zrobimy tabliczki, by zainteresować zielenią warszawskich przechodniów.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Muzeum na Pańskiej. Prowadzenie: Marta Maliszewska i Marta Przybył.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.