Rewers historii – (nie)widzialne kobiety
warsztaty dostosowane do potrzeb dorosłych z ASD

• Rewers historii – (nie)widzialne kobiety

Paweł Bownik, praca z cyklu „Rewers”, 2016. Dzięki uprzejmości artysty

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza dorosłych z ASD do Muzeum nad Wisłą na warsztaty w ramach wystawy „Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy”.

Spacerując po wystawie i przyglądając się wspólnie wybranym pracom, poznamy historie kobiet, które działały w czasach walki o niepodległość. Czy znaliśmy je wcześniej? Zastanowimy się razem, w jaki sposób kobiety przedstawiane są we współczesnych dziełach sztuki. Porozmawiamy też o tym, jak często kobiety prezentowane są w podręcznikach, książkach czy filmach historycznych. Spróbujemy też odpowiedzieć na pytania, jaki obraz kobiety dominuje we współczesnych mediach?

Podczas warsztatów stworzymy dwustronne plakaty mówiące o (nie)widzialności kobiet, równouprawnieniu i różnorodności.

Warsztaty dostosowane są do potrzeb dorosłych ze spektrum autyzmu w konsultacji z Olą Sztajerwald z Fundacji Kultury Bez Barier.

Warsztaty skierowane są do osób dorosłych. Poprowadzą je Aleksandra Górecka i Agnieszka Sinicka.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Aleksandra Górecka

edukatorka i animatorka, początkująca fotografka i rysowniczka, absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w którym oprowadza dzieci po wystawach i prowadzi dla nich twórcze warsztaty. W edukacji najważniejsza jest dla niej swoboda twórcza, otwartość i łamanie schematów. W rysunku najbardziej interesują ją motywy roślinne, w fotografii detale przyrody i szczęśliwi ludzie. Obecnie mieszka, działa i pracuje w Warszawie.

Agnieszka Sinicka

edukatorka, koordynatorka programów edukacyjnych i historyczka sztuki. Na co dzień zajmuje się koordynacją programu edukacyjnego „Laboratorium Edukacji Filmowej” organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Współpracuje z działami edukacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Współpracowniczka SPOTLIGHT KIDS – platformy promocji sztuki współczesnej dla dzieci, gdzie prowadzi zajęcia z obszaru sztuki współczesnej, a także wspomaga koordynację działań.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe”Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
20:00 Film „Winnie”pokaz filmu Pascale Lamche MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „NIepodległe” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
17:00 Koncert Barbara Kinga MajewskaKoncert Życzeń z okazji Narodowego Święta Niepodległości MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą