Reklama to sztuka
WARSZAWA W BUDOWIE 4

• Reklama to sztuka

Reklama to sztuka, projekt Fontarte

W ramach warsztatu uczestnicy zostaną wprowadzeni w ogólne zagadnienia związane z typografią i grafiką reklamową z okresu międzywojnia.

Prowadzący omówią wybrane obiekty z wystawy „Miasto na sprzedaż”. Następnie, w części praktycznej, chętni będą mieli możliwość stworzenia własnego projektu reklamy.

FONTARTE to studio założone w 2004 roku w Warszawie przez Artura i Magdalenę Frankowskich. Ich działalność polega na łączeniu projektowania graficznego i typografii z zainteresowaniami z zakresu sztuki współczesnej. Magdalena jest historyczką sztuki (absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego), Artur obronił pracę doktorską z zakresu czytelności pism na mapach kartograficznych na Politechnice Warszawskiej. Obecnie prowadzi pracownię na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych i wykłada na Politechnice Warszawskiej.

FONTARTE poza projektowaniem publikuje teksty dotyczące historii typografii i designu, kuratorują wydarzenia poświęcone grafice i projektowaniu, prowadzą wykłady i warsztaty. Magdalena i Artur są też autorami publikacji „Henryk Berlewi“ (2009) poświęconej prekursorowi nowoczesnej typografii i projektowania.

Obowiązują zapisy.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

16:00 Oprowadzanie Warszawiacy oprowadzają. Andrzej ChyraWARSZAWA W BUDOWIE 4 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
12:00 Warsztaty Muzeum reklamyWARSZAWA W BUDOWIE 4 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskieWARSZAWA W BUDOWIE 4 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
18:00 Warsztaty Filtrowa do usług. Druga część gry konsultacyjnejWARSZAWA W BUDOWIE 4 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
20:00 Film Obsession. Reklama i konsumpcja w polskim filmie artystycznymWARSZAWA W BUDOWIE 4 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa