Nasza mała gentryfikacja
Spacer po warszawskiej Pradze

• Nasza mała gentryfikacja

graffiti na warszawskiej pradze

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spacer z Philippem Gollem (krytykiem i publicystą z Berlina zajmującym się gentryfikacją, jednym z palących problemów współczesnych miast).

Spacer rusza o godz. 13.00 spod Pomnika „Czterech Śpiących”
[Plac Wileński, Praga Północ, róg Al. Solidarności i ul. Targowej]

W czasie spaceru zostaną poruszone problemy turystyki klubowej i zmian na warszawskiej Pradze i w Berlinie, ruchu antygentryfikacyjnego (politycznego i lifestylowego), krytyki gentryfikacji jako bitwy o przestrzeń publiczną oraz słabych punktów owej krytyki. Przyjrzymy się gentryfikcji, jako strategii rewitalizacji problematycznych dzielnic.
Porozmawiamy też o modelu tymczasowego użytkowania starych budynków przemysłowych i rozwoju kultury klubowej jako części gentryfikacji. Omówimy etapy, jakie zazwyczaj ma gentryfikacja i porównamy ją do procesów, jakie obserwujemy od kilku lat na prawym brzegu Wisły.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod adresem: zapisy@artmuseum.pl

Wizyta studyjna została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy