Queer Ukraina: antologia głosów LGBTQI+ w czasie wojny
Premiera książki

• Queer Ukraina: antologia głosów LGBTQI+ w czasie wojny

Grafika: Kaja Kusztra

Zapraszamy do Solidarnego Domu Kultury „Słonecznik” na premierę książki „Queer Ukraina: antologia głosów LGBTQI+ podczas wojny”.

Queer Ukraina: antologia głosów LGBTQI+ podczas wojny to antologia tekstów, poezji i osobistych historii, która skupia dwanaście ukraińskich głosów LGBTQI+. Ta książka jest narzędziem do zbierania funduszy, a cały dochód zostanie przekazany organizacjom charytatywnym wspierającym osoby LGBTQI+ na Ukrainie. Dołącz, aby usłyszeć o projekcie od zespołu DViJKA i posłuchaj zbiorowego czytania prac!

Zespół DViJKA (@dvijka) składa się z duetu artystów i badaczy urodzonych w Kijowie i mieszkających w Londynie. DViJKA zajmuje się performansem, sztuką wideo, pisarstwem i archiwizacją. Ich praca koncentruje się na podkreślaniu doświadczeń Ukraińców LGBTQI+ i dokumentowaniu queerowej historii na terytorium Ukrainy.

• • •

„Queer Ukraine: An Anthology of LGBTQI+ Voices During Wartime” – це антологія текстів, поезії та особистих історій, у якій зібрано дванадцять ЛГБТКІ+ українських голосів. Ця книга є інструментом для збору коштів, і всі кошти підуть на благодійні організації, які підтримують ЛГБТКІ+ людей в Україні. Приєднуйтесь щоб почути про проєкт від колективу DViJKA та послухати колективну читку творів!

Колектив DViJKA (@dvijka) складається з дуету мист_кинь - дослідни_ків народжених в Києві, та перебуваючих в Лондоні. DViJKA працюють у сферах перформансу, відео арту, письменництва та архівування. Їхня праця зосереджена на висвітленні досвіду ЛГБТКІ+ україн_ців та документації квір історії на теренах України.

Inne wydarzenia z tego cyklu: