Pytania o wszystko
Spotkanie na wystawie „Artystyczna Podróż Hestii”

  • Pytania o wszystko

    Jolanta Woch, opiekunka wystaw w Muzeum, oprowadza po wystawie "Artystyczna Podróż Hestii", fot. Piotr Litwic

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na pierwsze spotkanie w ramach eksperymentalnego cyklu „Pytania o wszystko”.

Jego pomysłodawczynią i realizatorką jest Jolanta Woch, opiekunka wystaw, która w codziennej pracy rozmawia z odwiedzającymi Muzeum. Spotkania na wystawie to niekończące się serie pytań i interpretacji oraz okazja do konfrontacji z bogatą gamą odczuć, jakie wzbudzają w nas oglądane dzieła sztuki.

Idea spotkania opiera się na wzajemnym stymulowaniu się do zadawania kolejnych pytań dziełom sztuki. Pytamy o wszystko: o skojarzenia, detale, materiały i formy. Niezależnie od posiadanej wiedzy, każdy z uczestników wnosi własną perspektywę, a możliwości odkrywania znaczeń tkwiących w pracach stają się nieograniczone. Zadamy wspólnie pytanie, czy w spotkaniu z dziełem sztuki to właśnie umiejętność dociekania i wątpienia może odegrać kluczową rolę. Jedno jest pewne: pytający żyją ciekawiej.

Jolanta Woch

absolwentka kierunku Ceramika w londyńskiej szkole projektowania Central Saint Martins College of Art & Design. Przez kilka lat pracowala w Victoria & Albert Museum gdzie organizowała oddolne oprowadzania w języku polskim. Interesuje się szeroko pojętą kulturą, architekturą i urbanistyką, ze szczególnym naciskiem na Warszawę. Entuzjastycznie, wręcz nachalnie pasjonuje się sztuką nowoczesną.