Publiczna redakcja wystawy
Warsztaty dla dorosłej publiczności

• Publiczna redakcja wystawy

The Arabian Street Artists, „Homeland” is NOT a series („Homeland” to nie serial), Graffiti z planu serialu „Homeland”, 2. odcinek 5 sezonu, fot. The Arabian Street Artists

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza do udziału w warsztatowym spotkaniu dla widzów dorosłych. Warsztaty przeznaczone szczególnie dla osób zainteresowanych projektem „Robiąc użytek".

Zajęcia będą polegać na twórczej i krytycznej pracy z wystawą. Ćwiczenia, działania i dyskusje mogą doprowadzić do sformułowania rekomendacji zmian, uzupełnień lub dodatkowych interpretacji związanych z treścią lub formą wystawy.

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Pajączkowska - animatorka kultury, kulturoznawczyni, doktorantka w IKP UW (Zakład Filmu i Kultury Wizualnej), członkini Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” i Stowarzyszenia Katedra Kultury. Zajmuje się twórczą, krytyczną i teoretyczną pracą wokół fotografii - szczególnie praktykami fotografii codziennej i użytkowej. Interesuje się edukacją muzealną i koncepcją edukacji wizualnej. Prowadząc warsztaty i działania fotograficzne współpracowała m.in. z Miesiącem Fotografii w Krakowie, Kolektywem Sputnik Photos, Domem Spotkań z Historią. W MSN, wspólnie z Katarzyną Mieleszko, prowadziła warsztaty do wystawy „Gdyby dwa morza miały się spotkać”. Współtworzy projekty łączące temat fotografii, edukacji wizualnej, lokalnej historii – m.in. Migawki. Spotkania z fotografią, Seminarium Wizualne, Tożsamości Odzyskane, Wizualny Eksperyment Muzealny. „Zapisem socjologicznym” zajmuje się od 2013 roku w ramach działania „Coś, co zostanie”. Prowadzi Wędrowny Zakład Fotograficzny.