Przyroda w całym spektrum
Spacer artystyczno-przyrodniczy

• Przyroda w całym spektrum

Paweł Althamer, "Raj", 2009, fot. Bartosz Stawiarski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spacer do Parku Rzeźby na Bródnie.

Początek lata pozwala zobaczyć przyrodę w całej różnorodności. Pójdziemy na spacer do Parku Rzeźby na Bródnie. Poznamy historię wybranych rzeźb, ale to nie one będą tym razem najważniejsze. O roślinach rosnących w parku opowie przyrodnik Tomasz Horaczek. Spacer zakończymy piknikiem i warsztatami. Będziemy pić lemoniadę i zrobimy koszulki z roślinnymi nadrukami.

Dojazd:

Spacer rozpoczniemy przy rzeźbie “Toguna” przy skrzyżowaniu ulic Chodeckiej i Kondratowicza. Wskazówki dojazdu są dostępne na stronie Parku.

W drodze do Parku mogą towarzyszyć Ci wolontariusz lub wolontariuszka Muzeum. Wpisz chęć skorzystania z asysty w polu “informacje dodatkowe” formularza. Skontaktujemy się z Tobą, żeby ustalić, skąd chcesz być odebrany.

Informacje praktyczne:

• czas spotkania to 2 godziny
  • na początku spotkania omawiamy jego przebieg i trzymamy się planu
  • tłumaczymy skomplikowane terminy z zakresu sztuki za pomocą codziennego języka

Uwaga: w parku mogą pojawić się niespodziewane hałasy. Dysponujemy dwoma parami słuchawek wyciszających, z których możesz skorzystać w razie potrzeby. Poproś o nie edukatorkę.

Warsztaty przygotowali Tomasz Horaczek i Marta Maliszewska. Staramy się zapewnić warunki komfortowe dla osób w spektrum autyzmu.

Możesz zapytać o spotkanie lub napisać, co pomoże Ci w nim uczestniczyć:

• napisz na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl
  • zadzwoń lub napisz SMS na numer 577 006 290

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Tomasz Horaczek

doktor nauk rolniczych, pracownik Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego, zajmuje się fizjologią roślin, przyrodnik pasjonat.

Marta Maliszewska

filozofka i animatorka kultury, doktorantka na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Angażuje w działania zwiększające dostępność kultury. W 2018 roku rozpoczęła prowadzenie programu Muzeum Dostępne, obecnie koncentruje się na pracy z dorosłymi w spektrum autyzmu. Wiedzę na temat spektrum poszerzała uczestnicząc w programie “Autentyzm” oraz na szkoleniach prowadzonych przez Fundację SYNAPSIS.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

17:00 Warsztaty Sztuka w całym spektrumWarsztaty dla dorosłych MUZEUM nad Wisłą
17:00 Warsztaty Sztuka w całym spektrumWarsztaty z Pamelą Bożek MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Sztuka w całym spektrumOprowadzanie po wystawie MUZEUM nad Wisłą
17:00 Film Sztuka w całym spektrumWspólne oglądanie filmu MUZEUM nad Wisłą
17:00 Warsztaty Powrót do szkołySztuka w całym spektrum MUZEUM nad Wisłą
17:00 Spotkanie Sztuka w całym spektrumna wystawie „Refugees Welcome” MUZEUM nad Wisłą
17:00 Spacer Muzeum w centrum WarszawySztuka w całym spektrum MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
14:00 Spacer Spacer w całym spektrumpo Parku Rzeźby na Bródnie Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
17:00 Oprowadzanie Sztuka w całym spektrum I Spotkanie w Parku Rzeźby na Bródnie Park Rzeźby na Bródnie