Przyciąganie w przestrzeni
WARSZAWA W BUDOWIE 3

• Przyciąganie w przestrzeni

Fundacja Mama zaprasza na kolejne warsztaty dla dzieci w wieku 3-7 lat przygotowane we współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Na placu Defilad w przestrzeni miejskiej Warszawy pojawiła się wielka magnetyczna kula. To jeden z projektów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Kula przyciąga. Tylko co? Czy są to różne przypadkowe przedmioty, jak przypadkowa jest zabudowa, która od wielu lat pojawia się na niegdyś pustym monumentalnym placu? A może właśnie skupia na sobie uwagę, pozwala ją skoncentrować? Na zajęciach „Przyciąganie w przestrzeni” razem z dziećmi zastanowimy się czym jest plac i jaka może być jego rola. Czy jest to przestrzeń wspólna - przestrzeń działań i wzajemnej interakcji? Czy to przestrzeń w którą może ingerować sztuka? Porozmawiamy o sztuce w przestrzeni miejskiej. Jaka jest jej rola?

Spotykamy się punktualnie w budynku Muzeum (ul. Pańska 3), gdzie zaprojektujemy i stworzymy swoje własne magnetyczne rzeźby. Następnie udamy się na plac Defilad, by umieścić je w przestrzeni publicznej.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy: patrycja@fundacjamama.pl

Inne wydarzenia z tego cyklu: