Przez żołądek do serca
Warsztaty w Parku Rzeźby na Bródnie

• Przez żołądek do serca

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Fudnacja Mama zapraszają na warsztaty dla dzieci w wieku 3-9 lat w Parku Rzeźby na Bródnie.

Czy tak prozaiczne czynności jak wspólny posiłek, picie herbaty lub częstowanie cukierkami mogą być dziełem sztuki? Właściwie dlaczego przez wieki podziwiano sztukę patrząc i słuchając, zamiast smakując?

Współcześni artyści przekraczają te granice i biorą pod uwagę wszystkie zmysły. Jednym z nich jest Rikrit Tiravanija, który na swoich wystawach częstuje gości herbatą albo czerwonym i zielonym curry, a innym razem rozsypuje w muzeum tony płatków śniadaniowych.

W trakcie warsztatów porozmawiamy o twórcach, którzy wykorzystują jedzenie w swojej sztuce i spróbujemy odgadnąć po co to robią. Zastanowimy się również nad tym, czy wspólne jedzenie można w ogóle uznać za sztukę. Serdecznie zapraszamy na kulinarną podróż po sztuce współczesnej.

Zbiórka przy Domku Herbacianym stworzonym przez Rikrita Tiravaniji. Rodzice mogą uczestniczyć w zabawie ze swoimi pociechami lub w tym czasie pospacerować po pełnym interesujących obiektów Parku Rzeźby na Bródnie.

Obowiązują zapisy.