Przeplatanie, zakrywanie, nawarstwianie
warsztaty dla dzieci

• Przeplatanie, zakrywanie, nawarstwianie

fot. Kuba Mozolewski

Punktem wyjścia warsztatów będzie pytanie, w jaki sposób za pomocą tkanin możemy budować rzeczywistość i zmieniać nasze postrzeganie przestrzeni - architektury, wnętrz, przestrzeni publicznej.

Artyści współcześni w swoich pracach często sięgają po tkaniny, odnosząc się do tradycji, jak na wystawie „Bestia, bóg i linia”, lub wykorzystują je jako materiał do kreowania rzeźb, jak w pracy “Śniąc w nocy w środku dnia”, autorstwa Alicji Bielawskiej, która poprowadzi warsztat.

Używając tkanin o różnych fakturach, kolorach i wzorach uczestnicy warsztatów będą wspólnie przekształcać zastaną przestrzeń. Duże płaszczyzny materiałów pozwolą na działanie w większej skali. Tkaniny znane z codziennego użytkowania otworzą nowe możliwości patrzenia na materiały i przestrzeń.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Alicja Bielawska

(ur. 1980) studiowała na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. Tworzy rzeźby, instalacje, rysunki i pisze poezje. Jej prace koncentrują się wokół materialnej sfery codzienności i relacji pomiędzy przedmiotami, wnętrzami, a wspomnieniami. Interesuje ją względność naszej percepcji i rola pamięci.

Inne wydarzenia z tego cyklu: