Projektowanie ksiażek

W sobotę 25 października odbyła się (organizowana przez STGU, Instytut Książki i Muzeum) konferencja „Projektowanie książek”, z udziałem takich znaczących postaci szwajcarskiej sceny projektanckiej jak Jost Hochuli i NORM Studio.

Wiosną będzie miała miejsce kolejna sesja poświęcona książkom – tym razem wystąpią niemieccy projektanci. Podczas konferencji po raz pierwszy zaprezentowano elementy identyfikacji wizualnej dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, opracowywane przez Ludovica Ballanda. Projektant opowiadał m.in. o drodze do dynamicznego, typograficznego logo dla instytucji oraz pracy nad krojem pisma, odnoszącym się do polskich tablic drogowych. Wywiad z Ballandem na temat tego projektu znajduje się w nowym numerze „notesu.na.6.tygodni” (nr 47)